Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Březen - měsíc čtenářů v orlovské knihovně

  • Orlová,

Březen je měsícem milovníků četby. Akce pro čtenáře pořádá mnoho knihoven v celé zemi. Výjimkou není ani ta orlovská. Letos se ale kromě tradičních akcí organizátoři zaměřili i na takové akce, které se věnují rozvíjení kreativity a rozšíření vědomostí. Více prozradí ředitelka orlovské knihovny.

Březen, měsíc čtenářů. Orlovská knihovna si na tento měsíc opět připravila mnoho akcí. Tentokrát se ale vymykají běžnému standardu. Spíše budou pracovat s rozšířením znalostí a také s kreativitou.

"Patnáctého března proběhne přednáška na téma Bible - základ evropské kultury a přednášejícím bude pan magistr Janča. Dvacátého druhého března pak proběhne promítání fotografií paní magistry Molnárové a doprovodem bude hudební skupina Listověj. Ta akce bude trošku zvláštní, bude jiná než ty, které v knihovně děláme," říká ředitelka Městské knihovny Orlová Iva Sušková.

Pokud má někdo rád kreativní práci, dobře k tomu poslouží velikonoční období. V rámci něj totiž budou moci malí i velcí předvést své kreativní dovednosti a to při ručních pracích s velikonoční tématikou.

"Letos končí březen jako měsíc čtenářů Velikonocemi, tak během března proběhnou také velikonoční akce, jednou z nich je drátkování vajíček, které proběhlo osmého března a druhá akce bude určena pro děti, bude to velikonoční dílnička a proběhne o velikonočních prázdninách," doplňuje ředitelka Městské knihovny.

Samozřejmě nebudou chybět tradiční akce, které probíhají každoročně. Například je pro zájemce opět připraven prodej vyřazených knih. Letos jich knihovna nabídne více než tisícovku a k tomu rozšířila i nabídku vyřazených cd nosičů. Nezapomnělo se ani na pasování malých čtenářů.

"Děti jsou určitým způsobem vyzkoušeny, zda se mohou stát čtenáři, zda umí písmena, zda umí číst a zda umí zacházet s knihou a mohou tím pádem chodit do knihovny nebo si knihy kupovat a číst si," doplňuje Iva Sušková.

Pobyt v knihovně návštěvníkům zpříjemní i výstava fotografií Sarah Ráblové, která se se svým objektivem zaměřila na stavby a budovy a to i ty v dezolátním stavu. Výstavu bude možno zhlédnout do 27. března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy