Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj přemístil orlovskou pobočku Muzea Těšínska

  • Orlová,

Orlovská pobočka Muzea Těšínska působí na novém místě. Expozice teď budou moci návštěvníci shlédnout v prostorách bývalé obchodní akademie. Do stejné budovy se má stěhovat také orlovská základní umělecká škola. Kraj, který je zřizovatelem, tak chce ušetřit peníze.

Orlovská pobočka Muzea Těšínska už funguje v nových zrekonstruovaných prostorách a zve žáky na první výstavu Zkamenělý život. Kraj expozici přemístil do budovy bývalé obchodní akademie, která je součástí orlovského gymnázia, je totiž zřizovatelem obou institucí.

“Pro nás to má řadu výhod, neskrývám, že i ekonomických, protože organizace Moravskoslezského kraje mezi sebou neúčtují například nájemné. Především si ale slibujeme větší návštěvnost studentů, protože jim budeme blíže,” říká ředitel Muzea Těšínska Zbyšek Ondřeka.

Staré, podstatně menší prostory v Domě dětí a mládeže byly umístěny v patře a mnoho lidí tak návštěvu expozice vynechalo. Nové sídlo nabízí i edukační místnost a děti si budou v rámci výstav některé zajímavé činnosti moci sami vyzkoušet.

“Moc se mi tady líbilo, doporučuju vám, abyste muzeum navštívili. Nejvíce se mi líbily ty vykopávky,” říká jeden z žáků orlovské základní školy.

Kraj má v plánu do budovy přestěhovat také orlovskou základní uměleckou školu, stávající budova je podle něj stará a na počet žáků zbytečně velká. Vedení o tom informovalo zastupitele už dříve.

“Je obrovská, jedno křídlo je nevyužívané a ta budova vyžaduje obrovskou investici,” říká náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczny (ODS).

Proti stěhování se staví část orlovské veřejnosti. Vedení školy stěhování připouští v případě, že bude vypracován vyhovující projekt, o kterém zatím s krajem stále jedná.
UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o.
Český Těšín
od 14 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků