Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Sucho v Beskydech snižuje hladiny řek a ničí lesy

4. května 2018 12:21 | Celý MS kraj | Jan Varga

Ve vodních tocích Beskyd se snižuje hladina. Některé řeky jsou na deseti procentech zavodněnosti oproti běžnému stavu v tomto období. Nejvíce patrné je to na řece Ostravici a Olši. Velké sucho už se podepsalo také na lesních porostech, které schnou a musí se ve velkém kácet.

Ředitel orlovské nemocnice: k omezení péče nedojde

2. května 2018 12:15 | Orlová | Jan Varga

V Orlové opět zasedli zastupitelé města. V kulturním domě jednali například o budoucnosti orlovské nemocnice. K té jim přišel svou vizi osobně představit ředitel Jiří Matěj.

Kulturní dům hostil historickou výstavu

2. května 2018 12:13 | Orlová | Jan Varga

Malí i velcí milovníci historie se mohli přijít podívat na zajímavou výstavu. V kulturním domě byly k vidění voskové figuríny slavných historických postav našich dějin. Modely v životní velikosti přivezli organizátoři putovní výstavy.

Orlovský pohárek přilákal stovky tanečníků

2. května 2018 12:11 | Orlová | Jan Varga

Druhý ročník nepostupové taneční soutěže Orlovský pohárek si vzal opět do parády Dům dětí a mládeže. Tentokrát se ale tančilo ve větším stylu. Na akci se totiž přihlásilo mnohem víc tančníků a bylo to samozřejmě znát i na počtech diváků, kteří přišli fandit svým favoritům.

Výstavba náměstí v Orlové opět stojí, neví se do kdy

2. května 2018 12:06 | Orlová | Jan Varga

Místo budování náměstí jen opuštěné staveniště. Tak už od minulého týdne vypadá prostor před Městským úřadem v Orlové. Stavitelská firma se totiž dostala do konfliktu s městem a dokud se situace nevyřeší, stavba je přerušena. V tuto chvíli se ani neví, zda budou práce vůbec pokračovat.

V Orlové probíhaly zápisy do prvních tříd

23. dubna 2018 8:36 | Orlová | Jan Varga

V celé Orlové probíhaly po dva dny zápisy do prvních tříd. Navštívili jsme proto základní školu Mládí, abychom natočili budoucí prvňáčky, kteří se přišli poprvé podívat, co je po letních prázdninách na základní škole čeká.

Klienti Vesny trávili Den země s dětmi z mateřské školy

23. dubna 2018 8:34 | Orlová | Jan Varga

Děti z mateřské školy Na Vyhlídce se opět setkali s klienty domova Vesna. Tentokrát si společně připomněli Den země. V rámci projektu mezigenerační setkání účastnili soutěží, her na interaktivní tabuli a také si vyzkoušeli ruční práce. My jsme se byli podívat, jak jim to spolu jde.

Další ročník cyklistického závodu Gracia je za dveřmi

23. dubna 2018 8:32 | Orlová | Jan Varga

Nejatraktivnější sportovní událost světového formátu se blíží. Už dvacátého šestého dubna v Orlové odstartuje další ročník ženského cyklistického závodu Gracia. Účast přislíbily týmy ze sedmnácti zemí světa a my vám teď prozradíme, na co se letos můžete těšit.

Zámek Hnojník je na prodej, obec řeší jeho využití

20. dubna 2018 12:34 | Celý MS kraj | Jan Varga

Zámek v Hnojníku je na prodej. Část zastupitelů je pro to, aby památku odkoupila obec a pozemky znovu zpřístupnila veřejnosti. Proti tomu se ale staví vedení obce. Podle starosty provoz zámku obec finančně velmi zatíží.

MŠ Karla Dvořáčka oslavila třicáté narozeniny

19. dubna 2018 17:14 | Orlová | Jan Varga

Mateřská škola Karla Dvořáčka oslavila třicáté narozeniny. Ve spolupráci se školkou Orlík nacvičila divadelní představení plné hudby a tance.

Komerční sdělení více

Štěrkovna Open Music 2024: prodáno 90 procent třídenních vstupenek

Pořadatelé hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který se na břehu Hlučínského jezera bude konat 25. až 27. července, hlásí vyprodání 90 procent celkové kapacity třídenních vstupenek. Zároveň také se souhlasem města a hlučínské firmy Tomáš STRAUB investovali do festivalového areálu, aby byl v polovině léta lépe připravený na návštěvníky největší mimoostravské hudební přehlídky v Moravskoslezském kraji. Vystoupí na ní například Ewa Farna, Divokej Bill či Rybičky 48.

Ve WERK ARENĚ V Třinci se chystá INVENT ARENA, jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů v ČR

Pracuje na něm intenzivně tým několika desítek lidí už několik měsíců a je jím jediná soutěžní výstava patentů a vynálezů svého druhu v České republice INVENT ARENA. Událost se uskuteční 12.-13. června ve WERK ARENĚ a má ambice rozšířit povědomí o vědeckých vynálezech a ukázat, že „pokrok“ ovlivňuje a posouvá dál všechny sféry našich každodenních životů a že „vědec“ či objevitel nemusí být vždycky badatel v laboratoři izolovaný od okolního světa, nýbrž kdokoliv z nás, našich dětí. Jen je potřeba mít ten správný směr.

4 kroky pro úspěšný den

Vykročte do každého dne pravou nohou a nastartujte den ranní rutinou, která promění ospalá rána ve chvíle, na které se budete pravidelně těšit. Základem úspěšného dne je vedle klidně prospané noci také klidné ráno. Udělejte si před každodenním kolotočem povinností alespoň pár minut pro sebe a uvidíte, že se vaše dny jak mávnutím proutku promění.


Inscenace Nejhorší věc na světě otevírá dialog o nelehkých cestách k sebepoznání

Divadlo loutek Ostrava rozvíjí programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny. Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadá na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Must-have doplňky pro letní turistiku s dětmi

Cestování s dětmi je skvělý způsob, jak je seznámit s novou kulturou a rozšířit jim dosud poznaný (český) svět o jiné země. Kromě poznávání je důležitá i příprava na nečekané situace. Od batohu, přes zábavu až po drobná zranění.

Zájem o dovoz vody do bazénu cisternou výrazně roste!

Vodu do 435 bazénů loni navezly cisterny společnosti SmVaK Ostrava. Zájem obyvatel regionu o tuto službu meziročně výrazně vzrostl, téměř se zdvojnásobil. Důvodem je skutečnost, že vodárenská společnost nabízí osvědčenou a efektivní cestu, jak napustit zahradní bazén a vyhnout se sousedským sporům nebo problémům ve vodovodní síti. To vše za férovou cenu.

19 Grammy, 68 nominací, 100 koncertů a 250 řečníků. To jsou letošní Colours of Ostrava

Team Colours of Ostrava letos opět nabídne výběr toho nejlepšího ze světové hudební a kulturní scény. Na letošním ročníku Colours of Ostrava vystoupí současní popoví rebelové Sam Smith, američtí rockeři Queens of the Stone Age nebo nestárnoucí rocková legenda Lenny Kravitz. Dalšími hvězdami jsou například zpěvák a producent elektronické hudby James Blake, jamajský matador Sean Paul, severská popová diva Zara Larsson, stylové multižánrové trio Khruangbin z Texasu, éterická hudebnice Bat for Lashes nebo bluesový kytarista Gary Clark Jr. a další.

Reuse centrum Ostrava vrací každý měsíc do života 6 a půl tisíce věcí

Úspěšné ostravské reuse centrum, které čtvrtým rokem provozuje společnost OZO Ostrava, se už zapsalo do povědomí i srdcí mnoha Ostravanů i lidí z širokého okolí. Každý měsíc zde zhruba tisíc lidí nakoupí starší předměty, které jiní darovali za účelem jejich opětovného použití. Průměrný nákup 6 věcí zde pořídíte za 156 Kč. Ty putují přímo na účet sbírky Veřejná zeleň města Ostravy, z níž pak OZO podporuje projekty na výsadbu a údržbu ostravské zeleně.

Více