Kulturní dům hostil historickou výstavu

  • 12:13,
  • Orlová,

Malí i velcí milovníci historie se mohli přijít podívat na zajímavou výstavu. V kulturním domě byly k vidění voskové figuríny slavných historických postav našich dějin. Modely v životní velikosti přivezli organizátoři putovní výstavy.

"Je to průřez českou historií od Sáma až po Masaryka. Jsou to velice reálné figuríny podle historických dat a lidé si mohou prohlédnout také dobové kostýmy. Ke každé osobnosti je maketa, která je velmi charakteristická, takže u Karla čtvrtého máme Karlův most, u Komenského Orbis Pictus a podobně," říká provozovatelka výstavy Šárka Joo Dvořáková.

Návštěvníky čekaly například korunovační klenoty v jejich skutečných rozměrech, ty si mohli prohlédnout na figuríně Karla IV. Provozovatelé výstavy mají ale v expozici jiného oblíbence, tím je Mistr Jan Hus.

"Hus je velice komplikovaná postava a většinou málokdo tuší, proč Husa upálili. Všichni řeknou, že kritizoval církev, ale co si pod tím představit, to už je velký problém. Navíc k tomu úloha císaře Zikmunda, teda to je velký problém," říká Šárka Joo Dvořáková.

K historické výstavě je navíc přidružena také expozice o pravěku. V té si mohli zájemci prohlídnout například mamuta v životní velikosti. Provozovatelé expozice navíc nepořádají pouze veřejné výstavy, ale také výukové programy, se kterými jezdí do škol. Modely jsou skládací a dají se rozložit v podstatě kdekoliv, kde jsou vhodné prostory.

Výstavu v kulturním domě si mohli zájemci prohlédnout po několik dní. Expozice opakovaně získala záštitu ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 12.12. 2:32
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 12.12. 2:32
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků