Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti Vesny trávili Den země s dětmi z mateřské školy

  • Orlová,

Děti z mateřské školy Na Vyhlídce se opět setkali s klienty domova Vesna. Tentokrát si společně připomněli Den země. V rámci projektu mezigenerační setkání účastnili soutěží, her na interaktivní tabuli a také si vyzkoušeli ruční práce. My jsme se byli podívat, jak jim to spolu jde.

Den země si společně užili děti z mateřské školy Na Vyhlídce a klienti domova Vesna. Připraveny pro ně byly tvůrčí práce a spousta her.

"S dětmi a našimi klienty vyrábíme věci z papíru a vzhledem k tomu, že je Den země, tak se snažíme, aby se děti se seniory zabavili a vyrobili něco z přírodních materiálů, říká Magdaléna Venglářová," pracovnice Vesny.

A senioři se vůbec nenechali přemlouvat a hned směle vpluli do spolupráce s o mnoho let mladšími dětmi. Kromě výrobků měli možnost zahrát si také stolní hry jako je pexeso nebo člověče nezlob se. Jak bylo vidět, na děti se těšili.

"Velice se mi to tady líbí, je vidět, že ty děvčata jsou na úrovni," říká jedna z klientek. "Vracíme se do dětských let. Člověk se alespoň rozptýlí a přijde na jiné myšlenky," říká další klientka.

A toto setkání nebylo na dlouhou dobu poslední, už koncem měsíce je pro seniory a děti připraveno ještě jedno setkání.

"Den země máme v rámci projektu mezigeneračního setkávání a další nás potom čeká třicátého dubna, kdy budeme s dětmi stavět májku. Opět připravíme soutěže a hry, takže se zabaví," říká Magdaléna Venglářová.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail