Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další ročník cyklistického závodu Gracia je za dveřmi

  • Orlová,

Nejatraktivnější sportovní událost světového formátu se blíží. Už dvacátého šestého dubna v Orlové odstartuje další ročník ženského cyklistického závodu Gracia. Účast přislíbily týmy ze sedmnácti zemí světa a my vám teď prozradíme, na co se letos můžete těšit.

Další ročník cyklistického závodu Gracia Orlová je tady. Do města se opět sjedou týmy z celého světa a utkají se v několika etapách, které je zavedou až na vrcholy Beskyd. Jak to letos celé bude probíhat?

Začínáme tady, právě za mnou bude start první etapy s cílem ve Štramberku. Další královská etapa startuje v Lichnově, a povede závodnice přes tři vrcholy Beskyd. V sobotu pak přichází dvojetapa, začínáme časovkou v devět třicet v Havířově. Odpoledne pak startuje v Dětmarovicích u elektrárny. Poslední etapa je klasická orlovská a má osm okruhů. Tentokrát budou moci diváci sledovat celý závod online na webu a také na velké obrazovce, která je na náměstí k dispozici," říká ředitel závodu Petr Koláček.

Také letos museli organizátoři pečlivě mapovat trasy a stejně jako loni monitorovat, kde budou v čase závodu probíhat například opravy vozovky. Tomu je pak trasu potřeba přizpůsobit.

"Lehký problém řešíme v druhé etapě, zjistili jsme, že se bude frézovat výjezd na Soláň, ale společně s policií jsme vše vyřešili. Ve stejné etapě pak nepojedeme přes náměstí v Rožnově, protože tam probíhá festival hudby a tance," říká Petr Koláček.

Letos přijedou závodnice ze sedmnácti zemí světa. Závodu se zúčastní dvacet šest týmů, z toho dvanáct je národních. Celkem by se tak mělo na kolech městem prohnat na sto padesát závodnic.

"Přivítáme tady i tým se Saudské Arábie a také z Izraele. Další tým nezvyklý pro cyklistiku je Finsko. Jinak tady budou týmy z celé Evropy, Rusko a dokonce i Španělsko, takže se máme na co těšit," uzavírá Petr Koláček.

Organizátoři počítají s tím, že může některý z týmu na poslední chvíli účast z technických důvodů odříct. I tak ale počítají s tím, že se musí postarat o tři sta lidí, kteří mají se závodem co do činění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy