Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovský pohárek přilákal stovky tanečníků

  • Orlová,

Druhý ročník nepostupové taneční soutěže Orlovský pohárek si vzal opět do parády Dům dětí a mládeže. Tentokrát se ale tančilo ve větším stylu. Na akci se totiž přihlásilo mnohem víc tančníků a bylo to samozřejmě znát i na počtech diváků, kteří přišli fandit svým favoritům.

"Soutěžíme tady v kategoriích show dance, street dance, disco dance, mažoretky a podobně. Sešly se tady taneční kluby z celého Moravskoslezského kraje, přihlásit se mohly všechny amatérské taneční kluby, které působí při domech dětí a střediscích volného času a podobně," říká Kateřina Wojaczková, organizátorka soutěže.

Soutěžící, kteří ve skupinách předváděli svá taneční vystoupení bedlivě sledovala čtyřčlenná porota. Hodnotila taneční techniku, výběr hudby, choreografii a samozřejmě celkový dojem. Zaujmout se snažili všichni, velkou výhodou ale bylo vymyslet originální nápad, jak tanec obsahově zastřešit. S tím si lámal hlavu nejeden taneční klub.

"Choreografii jsme připravovali od září a nápad vznikl díky písničce, protože jsem našla tuhle písničku "Bye bye black bird" a díky tomu jsme vytvořili choreografii hnízdo," říká vedoucí juniorů karvinských Arabesque Eva Šimíčková.

Jak počet návštěvníků ukázal, o tanec je v kraji obrovský zájem a taneční soutěž je dobrým způsobem jak porovnat své kvality s ostatními. Jednotlivé týmy získali upomínkové předměty města a ti nejlepší si odvezli medaile a pohár.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy