Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ředitel orlovské nemocnice: k omezení péče nedojde

  • Orlová,

V Orlové opět zasedli zastupitelé města. V kulturním domě jednali například o budoucnosti orlovské nemocnice. K té jim přišel svou vizi osobně představit ředitel Jiří Matěj.

Na zasedání přišel zastupitele seznámit se situací v Orlovské nemocnici její ředitel Jiří Matěj. I jemu samému, jak na zasedání prohlásil, se donesly některé zvěsti, které přišel osvětlit. Mezi veřejností, ale i samotnými zaměstnanci opět koluje, že orlovská nemocnice v budoucnu omezí své služby. Podle dohadů je například ve hře ARO a tím pádem také operatura a podobně. Ředitel ale jakékoliv spekulace odmítl.

"Já bych rád ty obavy rozptýlil. Nemocnice tady stojí a bude stát a fungovat i do budoucna a občané se nemusí bát, že dojde k jakémukoliv omezení služeb ať už ambulantních nebo lůžkových. Rozhodně budou mít kam přijít, když jim nebude zdravotně dobře," říká ředitel Jiří Matěj.

Zastupitele pak ředitel seznámil s plánovanými investicemi v nemocnici. Do nemocnice poputuje nemalá částka, zvýší se komfort a pořídí se také nová výbava.

"Těch investic je celá řada, my v současné době aktuálně chceme opravit výtahy v nemocnici, dále tady máme projekt takzvané návazné péče, který by měl do nemocnice přinést nové přístroje za dvacet milionů korun. Opravíme také chodníky kolem nemocnice a příjezdovou cestu, protože to vím, že obyvatele trápí, takže by to mělo být letos vyřešeno a komunikace by měly být opraveny," ujišťuje Jiří Matěj.

Na zastupitelstvu se také řešily dotace pro sportovní kluby, v Orlové by mohla vzniknout průmyslová hala ostravské společnosti, o záměru přišli zastupitele informovat její jednatelé a došlo také na opětovný přetřes ohledně orlovské základní umělecké školy. Kraj rezolutně odmítl investovat do opravy budovy, město stavbu nechce symbolicky odkoupit, na opravy samo nemá a proto je rozpracován nový návrh na podobu školy v prostorách obchodní akademie, některým Orlovanům se to nelíbí a tak bojují za zachování stávající budovy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy