Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autobusový terminál v Orlové je před dokončením

  • Orlová,

Jak už jsme vás informovali, Orlová bude mít nový autobusový terminál. Staré autobusové nádraží už nevyhovovalo a pro potřeby cestujících bylo zbytečně velké. Přepravci se podařilo získat dotaci a dostavěno by mělo být na konci dubna.

Ještě minulý rok koncem léta připomínalo autobusové nádraží v Orlové spíše staveniště, kterému dominovala stará budova s čekárnami. Dnes je vše jinak. Stavby minulosti ustoupily modernímu funkčnímu zázemí. A brzy už bude hotovo.

"Přestupní terminál v Orlové už je těsně před dokončením. On už je dnes využíván cestujícími, sice provizorně, ale je. Pro cestující je tam nová čekárna se sociálním zařízením. Celé nádraží je pokryto informačním systémem, který online informuje cestující o příjezdu autobusů,” říká ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD a.s. Jakub Vyvial.

Zároveň budou moci cestující využívat služby “park and ride” a “bike and ride”, což znamená, že si mohou zaparkovat vozidla i kola u terminálu a dále cestovat autobusem. Celý prostor je bezbariérový a cestující mají na malém prostoru vše přehledně po ruce.

"Předpokládám, že bychom to měli zvládnout do konce dubna. Dneska nám chybí dostavět už pouze kolovna vedle toho autobusového nádraží a nějaké terénní úpravy, jinak v podstatě cestující dneska vidí téměř finální podobu," říká ředitel divize osobní dopravy Jakub Vyvial.

Celkové investice jsou zhruba kolem dvaceti pěti milionů korun. Zhruba jednadvacet milionů se ale podařilo získat v rámci dotace ministerstva pro místní rozvoj a to v rámci programu propagace přestupních terminálů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail