Ve sportovním areálu se běželo za osvobození města

  • 10:12,
  • Orlová,

Mladí oslavili osvobození Orlové od okupantů sportem. Ve sportovním areálu u zimního stadionu se konal další ročníku Běhu osvobození, kterého se účastnili žáci orlovských základních škol, ale také přátelé z polských partnerských měst. Cílem bylo uběhnout čtyřikrát čtyři sta metrů ve štafetovém běhu.

Pořádný sluneční nápor, sucho a teplo k zalknutí. Oproti začátku závodu Gracia Orlová si slunce na Běh osvobození pořádně posvítilo. O to těžší to měli všichni běžci a i polský starosta z Czechowic-Dziedzic si poté, co popřál soutěžícím mnoho zdaru sundal sako.

Běh osvobození je každoroční sportovní akcí na upomínku osvobození Orlové od okupantů. Akci pořádá Město Orlová společně s komisí zdravého města a sportovní komisí. Co tedy musí soutěžící splnit?

"Smyslem je uběhnout štafetu čtyřikrát čtyři sta metrů, klasický atletický ovál. Start a cíl máme na jednom místě, v letošním roce poprvé to není situované do města Orlová, ale pouze tady na stadionu a to z důvodu oprav, které probíhají na většině území města," říká Tomáš Siekiera, organizátor závodu.

Soutěžící dávali do běhu opravdu vše. Velkým překvapením pro náš štáb byly ale dívky. Některé jejich výkony byly opravdu kvalitní a družstva se nebála se do toho pořádně opřít. Samozřejmě svou roli určitě sehrála i hlasitá podpora spolužáků.

"Jsem ráda, že si mohou orlovské děti tímhle během jednak zasportovat a jednak si připomenout i historii Orlové, protože první květnové dny jsou pro nás významné, kdy bylo naše město Osvobozeno a nejen to, ale celá země," říká místostarostka Orlové Petra Jenčmionková (ANO).

Jak už bylo řečeno, letos poprvé se neběželo jinde, než ve sportovní areálu. Soutěžící tak nečekal proměnlivý terén.

Běželo se hlavně pro radost z pohybu a taky, aby se ukázalo, která ze škol má ke sportu opravdu blízko. Nejlepší týmy si pak odnesly poháry, medaile a drobné dárky.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 11.12. 10:22
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 11.12. 10:22
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků