Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pod Lysou horou rejdily čarodějnice a stavěl se máj

Rej čarodějnic a stavění Májky, to vše si mohli užít návštěvníci prvomájové zábavy pod Lysou horou. Připraveny byly hry, soutěže, občerstvení a také hudba a tanec. Akce se konala v podhorském areálu letního koupaliště Sluníčko v Ostravici.

Prvomájové počasí se vydařilo a tak mohli zájemci vydařit na tradiční Rej čarodějnic a strašidel, který se konal v přírodním prostředí pod Lysou Horou. Připraveno bylo spoustu zábavy, které si mohly užít zejména děti.

"Máme patnáctý ročník této akce, takže každoročně k prvnímu máji je rej čarodějnic a strašidel pod Lysou horou. Spoustu zábavy pro rodiny s dětmi, spoustu soutěží, her a krásných stánečků s ručními výrobky. Děti si mohou nechat namalovat i čarodějničky na obličej. Máme tady tetování, segway, kolotoče a podobně," říká spoluorganizátorka akce Dagmar Horáková.

Na jednotlivých stanovištích si mohly děti vyzkoušet svou zručnost a to například i ve sportovních disciplínách. Zajímavá byla také střelba z kuše, která lákala hlavně malé chlapce. Během akce pak přijeli dobrovolní hasiči z Ostravice, aby předvedli historickou hasičskou techniku.

"Přijeli jsme starou vétřieskou značky Praga z roku padesát tři, kterou máme nově opravenou, je repasované a to tak, že je schopno jezdit na vlastní ose, co se týká různých akcí a tak dále," říká starosta sboru dobrovolných hasičů Ostravice Dušan Šmoldas.

To hlavní proč hasiči na akci přijeli ale bylo něco jiného. Co by to bylo za prvomájovou slavnost, kdyby se nestavěl tradiční máj. Hasiči ho pomohli opracovat a připravit na vyzdvižení. Předtím ho ale mohli zájemci ozdobit nastříhanými pentlemi. Když bylo dílo hotovo, hasiči ho společnými silami vyzdvihli a pentle zapletené do Máje se vznesly nad hlavy návštěvníků areálu.

Areál slouží lidem po celou sezónu a to nejen jako koupaliště, ale také místo, kam mohou zájemci zajít za dobrou muzikou.

Pokud se někdo nepokusí Máj pokácet dříve, jak se někdy stává, k zemi půjde opět rukou hasičů a to druhého června, jak už bylo řečeno přesně na den Dětí. Kdo bude mít čas, může se opět přijít podívat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy