Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové žehnali motorkářům na dvou místech

  • Orlová,

V Orlové se opět žehnalo motorkám. Tentokrát si ale zájemci mohli vybrat, který z církevních hodnostářů jim požehná. Letos totiž přáli církevní hodnostáři na dvou místech současně.

Tentokrát se po mši v kostele sešli motorkáři na prostranství před letním kinem. Po průjezdu městem bouřily desítky motorů právě tady, kde už na ně čekal farář, aby řidičům i jejich strojům požehnal a popřál jim bezpečnou sezónu.

"V kostele jsem jim říkal, aby využívali té motorky k něčemu dobrému. Aby se pomocí těchto motorek šířily dobré zprávy tak rychle, jak se bohužel šíří i ty špatné. Modlili jsme se společně za bezpečnost na cestách, protože v poslední době se motorky staly spíše nástrojem smrti," říká farář Mieczyslaw Jan Augustynowicz.

O hodinku později pak zazvonila zvonice v evangelickém kostele. Také tam si totiž letos mohli nechat zájemci požehnat, aby jejich rok v sedle motorky proběhl bez úrazu. Motorkářům požehnal pastor Vladislav Szkandera, jehož kázání o žízni po smyslu života před samotným požehnáním pohnulo nejednou duší a myslí. Dojem naopak umocnil fakt, že přímo v kostele stála zaparkovaná jedna z motorek.

"Mám rád každou novotu, každou věc, která není nějak radikálně úplně mimo, takže vyhledávám tyhle ty věci a jsem rád, že jsou. Chtěl jsem lidem sdělit, že jsme odlišní, každý jsme jiní a přes tyhle originály nás má pán bůh rád," říká Vladislav Szkandera.

Pokud budou mít motorkáři zájem, dveře kostela jsou jim opět za rok otevřené, přijít ale do té doby mohou kdykoliv.

"Je to nabídka, samozřejmě. Pokud to někoho zaujme, a pokud pro ty lidi, kteří tady byli, to bylo zajímavé, budou vždycky vítáni," uzavřel pastor.

Žehnání motorkářům a jejich strojům se v areálu evangelického kostela konalo v rámci několikadenního semináře sebeobrany, na který se sjeli lidé a instruktoři z celé republiky.

"Domluvili jsme se s kostelem s naším otcem, aby nám požehnal a také našim krásným motorkám. Každopádně je tady připraven i doprovodný program. Zahrají kapely, grill, alko, nealko, probíhají soutěže ve střelbě, v hodu pneumatikami ve vrhání nožů a podobně," říká organizátor akce Martin Mazur.

Samozřejmě se také myslelo na to, aby mělo tělo co trávit. Navštívili jsme kuchyň a můžeme potvrdit, že co se jídla týče, bylo o návštěvníky velmi dobře postaráno.

"Na oběd je gardový guláš z dvaceti kilo masa a na večeři už připravuju panenky, steaky a tak dále. Když jsem dělal tisíc porcí pro branný den, potřeboval jsem na přípravu dva dny, teď mi stačil jeden," říká kuchař a voják v záloze Karel Adamec.

Také my přejeme všem motorkářům, aby v letošní sezóně jezdili s rozumem pod přilbou, aby při nich stál anděl strážný a aby ani oni ani jejich spolujezdci nepřišli k žádné újmě na zdraví.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail