Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zimním stadionu proběhl turnaj judo přípravek

  • Orlová,

Malí judisté z Orlové a okolí změřili síly na turnaji přípravek. Na zimním stadionu pro ně bylo připraveno zázemí a tak jim nic nebránilo, než si vyzkoušet své první chvaty proti soupeři. Turnaj pro ně už po druhé připravil Judo Klub Orlová.

Druhý ročník turnaje přípravek se odehrál v prostorách zimního stadionu. Sjeli se sem judisté z Ostravsko-Karvinského regionu, aby změřili své začátečnické síly. Utkat se mohli soutěžící maximálně do žlutého pásku.

"Tenhle turnaj je takový tréninkový. Všichni si tady poprvé vyzkouší, jaké to je na ostro. Zároveň se tady učíme zvládat průběh turnaje, uší se i naši rozhodčí, říká Tomáš Heczko," vedoucí Judo clubu Orlová.

Podle organizátorů už je i v útlém věku poznat, kdo má pro judo vlohy. Talent ale není vše, nutná je píle, pokora a výdrž. Všechny tyto vlastnosti se u mladých judistů teprve vyvíjí, takže je těžké říct, kolik šampionů bude mít klub ve svých řadách.

"O ten sport je obrovský zájem. My se ale nesnažíme za každou cenu rozšiřovat naše řady, ale spíše je udržet a utužit. Chceme se zdokonalovat profesně, aby tréninky byly pořád lepší a abychom to zdokonalili, co to půjde," říká Tomáš Heczko.

Tradiční akce probíhají i nadále, klub stále organizuje judo víkendy, na které se mohou přijít podívat jak děti, tak také mladí, kteří by měli zájem se judu věnovat. Všechny potřebné informace o akcích naleznou zájemci na stránkách klubu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy