Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gracia Orlová má za sebou vydařený 32. ročník

  • Orlová,

Gracia Orlová, světový cyklistický závod má za sebou další ročník. Tentokrát si pořadatelé mohli blahopřát, organizačně vyšel na výbornou a také počasí celé akci přálo. My jsme samozřejmě nechyběli na startu a monitorovali jsme také pátou etapu, která vedla silnicemi v Orlové.

Vypadalo to všelijak. Řeč je o počasí, které během startu dalšího ročníku cyklistického závodu Gracia Orlová hrozilo i deštěm. Chladnější počasí a déšť v posledním úseku první etapy byl ale pouze vstupní zkouškou pro všechny soutěžící, pak už si organizátoři na počasí a vůbec celkově na průběh letošního ročníku nemohli stěžovat.

"Letošní ročník se neskonale vydařil, jak s počasím, tak s obsazením celého závodu. Myslím si, že to byl posun dopředu i oproti loňským ročníkům, zlepšili jsme organizaci," říká Petr Koláček, ředitel závodu.

Gracia Orlová už samozřejmě dlouhou dobu není jen orlovským závodem. V pěti etapách projedou soutěžící mnoha místy kraje a vyšlapat musí například také na vrcholky Beskyd. Závod láká každým rokem mnoho závodnic z celého světa. Jak už to ale bývá, za vším, co funguje jako na drátkách, stojí pořádná dřina a shánění peněz.

"Co se týče finančního zabezpečení, je to rok od roku těžší, ale daří se nám to nějak zvládat a výsledek, který vidí potencionální sponzoři, si myslím zajistí budoucnost Gracii na dalších sto let," říká Petr Koláček.

Letošní ročník ovládla švédská závodnice Emilia Fahlin. Příjemné slunečné počasí pak v páté etapě nejvíce sedělo belgičance Kaat Hannes. V ulicích města samozřejmě nechyběli nadšení fanoušci cyklistiky. Přejeme závodu štěstí i do dalších ročníků.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail