Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den města se vydařil, navštívily ho davy lidí

  • Orlová,

Orlová opět slavila Den města. Do areálu letního kina se vypravily stovky lidí, aby se pobavili, poslechli hudbu a dali si něco dobrého. Tentokrát stála před organizátory překážka. V areálu totiž probíhají práce na zastřešení kina, areál se tak proměnil ve staveniště. Jak si se situací organizátoři poradili ukážeme v následujícím příspěvku.

V Orlové se opět slavilo. Opět se slavilo v areálu letního kina a na přilehlých prostorách. Orlované měli k dispozici kolotoče a další atrakce. Mohli si dá něco dobrého k pití a hlavně si poslechnout hudbu, co zrovna letí. Takovou je rozhodně hudba kapely Slza, která hned odpoledně rozzářila tváře dětí a mladých, kteří se přišli podívat. A celkově bylo opravdu plno.

"Slza, Desmod, Pavel Calta, Tereza Kerndlová, Peter Nagy. Je to takové široké spektrum obyvatel různých věkových kategorií, takže proto je asi ta účast taková," říká ředitelka Domku kultury Orlová Bára Herdová.

Počasí bylo tropické a slunce nemilosrdně spalovalo všechny návštěvníky. To bylo ale naposledy. Protože už během této sezóny bude dokončeno zastřešení hlediště. Také proto se tyto oslavy nesly v duchu oprav, plotů, cedulí se zákazem vstupu a podobně. Stavební firma probíhající práce pozastavila a organizátoři tak mohli areál alespoň trochu přizpůsobit oslavám.

"Víceméně je všem známo, že probíhá výstavba zastřešení v areálu letního kina. Stavba je to velice náročná, ukázaly se i během té stavby nějaké problémy, všechno se trošku zdrželo, takže v tuto chvíli jsme trošku v bojových podmínkách, nicméně všichni organizátoři i stavební firma dělali co mohli, aby ten areál dneska byl k dispozici, aby jsme mohli dny města uskutečnit," říká Bára Herdová.

V rámci zahájení přijeli Orlovany pozdravit také zástupci partnerských měst z Polska i Chorvatska, kteří vzkázali lidem, aby se dobře bavili. To samé přeje Orlovanům vedení radnice a to po celé léto.

"Máme tady letní sezónu, bohužel ne úplně v podmínkách, v jakých jsme si představovali, ale to je život. I přesto všechno je tady dnes dost lidí a já jim všem přeji, aby se nejen dnes, ale po celou letní sezónu dobře bavili a nám aby drželi palce, ať se nám to zastřešení letního kina podaří zdárně dokončit," říká místostarostka Petra Jenčmionková (ANO).

Pro ty, kteří přišli s dětmi, nebo se nechtěli účastnit hudebníéch představení byl samozřejmě připraven bohatý doprovodný program. Nechyběly dobrůtky z grilu, dobré pivo a děti si mohli užít soutěže s westernovou tématikou, kde měli například za úkol chytit koně do lasa, nebo si mohli vyzkoušet, jaké je prožít zlatou horečku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy