Stolní tenisté SK Slavia Orlová trénují i po sezóně

  • 13:50,
  • Orlová,

I když už je po sezóně, členové klubu SK Slavia Orlová nelení a udržují se v kondici. A to například tak, že se neváhají utkat v přátelském turnaji se sousední Karvinou. Jak se mládeži vedlo se můžete podívat v posledním příspěvku.

Jak se udržují orlovští stolní tenisté v kondici, i když už je po sezóně? Vyjedou si změřit síly na zápasy s okolními městy. Přátelský turnaj se takto odehrál v jedné z karvinských základních škol a i když hlavní sezóna končí oficiálně v březnu, bojovalo se o sto šest.

"My tohle vítáme, tohle není jediné přátelské utkání. Děti si mezi sebou zahrají a mají co zlepšovat a po zápase taky ví, co mají zlepšovat," říká trenér SK Slavia Orlová Radek Steiger.

Orlová se letos činila, vedení klubu hodnotí sezónu jako velmi vydařenou.

"Postoupili jsme do okresní soutěže a taky další naše týmy se udržely a postoupily také ve svých soutěžích," říká Steiger.

Že stolní tenis není žádné leháro potvrzuje i člen orlovského klubu Libor Štěrba. Ke stolnímu tenisu se dostal náhodou při hře s kamarády ve škole. Dnes po téměř pěti letech práce už ví, že pokud mám mít hra nějakou štábní kulturu, musí se člověk opravdu snažit.

"Ono se říká, že ten sport není náročný, ale náročný tedy opravdu je. Dá vám to pořádně do těla. Musíte se snažit a když se snažíte, tak se to dá přirovnat i k těm těžším sportům," říká Libor Štěrba.

V Orlové je podle vedení klubu o tento sport velký zájem. Momentálně se trenér Steiger stará o deset členů v oddílu mládeže. Noví zájemci mají ale dveře otevřené.

"Děti k tomu táhnou. Přijdou na sezónu a jak se oteplí, tak odcházejí. Teď už je ale situace stabilnější, starám se asi o deset dětí, máme plno. Pokud by měl ale někdo zájem, samozřejmě může přijít," říká Radek Steiger.

Tréninky probíhají v tělocvičně základní školy Karla Dvořáčka, trénuje se třikrát týdně a to v úterý, ve čtvrtek a v pátek. Trénink zabere dvě hodinky.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 13:04
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:00 - 13:04
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 07.12. 13:04
Orlová, Husův dům, Orlová

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků