Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stolní tenisté SK Slavia Orlová trénují i po sezóně

  • Orlová,

I když už je po sezóně, členové klubu SK Slavia Orlová nelení a udržují se v kondici. A to například tak, že se neváhají utkat v přátelském turnaji se sousední Karvinou. Jak se mládeži vedlo se můžete podívat v posledním příspěvku.

Jak se udržují orlovští stolní tenisté v kondici, i když už je po sezóně? Vyjedou si změřit síly na zápasy s okolními městy. Přátelský turnaj se takto odehrál v jedné z karvinských základních škol a i když hlavní sezóna končí oficiálně v březnu, bojovalo se o sto šest.

"My tohle vítáme, tohle není jediné přátelské utkání. Děti si mezi sebou zahrají a mají co zlepšovat a po zápase taky ví, co mají zlepšovat," říká trenér SK Slavia Orlová Radek Steiger.

Orlová se letos činila, vedení klubu hodnotí sezónu jako velmi vydařenou.

"Postoupili jsme do okresní soutěže a taky další naše týmy se udržely a postoupily také ve svých soutěžích," říká Steiger.

Že stolní tenis není žádné leháro potvrzuje i člen orlovského klubu Libor Štěrba. Ke stolnímu tenisu se dostal náhodou při hře s kamarády ve škole. Dnes po téměř pěti letech práce už ví, že pokud mám mít hra nějakou štábní kulturu, musí se člověk opravdu snažit.

"Ono se říká, že ten sport není náročný, ale náročný tedy opravdu je. Dá vám to pořádně do těla. Musíte se snažit a když se snažíte, tak se to dá přirovnat i k těm těžším sportům," říká Libor Štěrba.

V Orlové je podle vedení klubu o tento sport velký zájem. Momentálně se trenér Steiger stará o deset členů v oddílu mládeže. Noví zájemci mají ale dveře otevřené.

"Děti k tomu táhnou. Přijdou na sezónu a jak se oteplí, tak odcházejí. Teď už je ale situace stabilnější, starám se asi o deset dětí, máme plno. Pokud by měl ale někdo zájem, samozřejmě může přijít," říká Radek Steiger.

Tréninky probíhají v tělocvičně základní školy Karla Dvořáčka, trénuje se třikrát týdně a to v úterý, ve čtvrtek a v pátek. Trénink zabere dvě hodinky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy