Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letos Orlovanům nejvíce chutnal Havířský guláš

  • Orlová,

Orlová má za sebou další ročník Gulášfestu. Oblíbené akce se každým rokem účastní mnoho lidí, kteří si různé chutě soutěžních gulášků nenechají ujít. Tentokrát soutěžilo dvanáct kuchařů a bylo velmi těžké určit, který z gulášů je ten nejlepší.

V areálu letního kina to opět pořádně zavonělo. Znovu se velké vařechy ponořily do kouřících hrnců, aby promíchaly masíčko a další ingredience, které letos zvolili soutěžící v rámci dalšího ročníku Gulášfestu. I když jsou podmínky v letním kině kvůli probíhajícím opravám trochu bojové, Orlované si akci nenechali ujít a na gulášek a pivíčko přišli. Mohli si vybrat ze dvanáctí gulášů. Každý kuchař si dal opravdu záležet jak na přípravě tak také co se názvu gulášků týče. Jeden z nich se například jmenoval Hovězí Mates.

"Správný guláš má obsahovat kvalitní papriku, dobře zarestovanou cibuli a kvalitní maso, musí se ale připravovat s láskou," říká jedna ze soutěžících.

Navštívili jsme také loňské vítěze, kteří se svým gulášem Vesňáckým speciálem porazili všechny ostatní. Letos svůj výtvor ještě zdokonalili a také potvrdili, že správný guláš, který má lidem chutnat, musí být připravován hlavně s láskou.

"Nakrájeli jsme si maso, základ byl cibule, zelenina a hlavně baby mrkvička, která tomu dodává tu speciální chuť a hlavně je to děláno s láskou," potvrzuje soutěžící s Vesňáckým speciálem.

Pivo teklo proudem a na guláších si lidé i přes veliké vedro opravdu pochutnávali. Kdo guláš nemusí si mohl dát třeba gyros, ražničí nebo klobásu, a také si mohl poslechnout prima muziku.

O doprovodný program se postarali šmoulové, kromě velkého maskota, se kterým se mohli děti vyfotit bylo ještě připraveno mnoho šmoulích her, takže se na akci děti rozhodně nenudily. Dospělí tak mohli v klidu určit toho, kde si odnese první cenu za nejlepší guláš.

Letos lidem nejvíce zachutnal guláš číslo dvě, první cenu tak získal Havířský guláš, gratulujeme.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy