Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letos Orlovanům nejvíce chutnal Havířský guláš

  • Orlová,

Orlová má za sebou další ročník Gulášfestu. Oblíbené akce se každým rokem účastní mnoho lidí, kteří si různé chutě soutěžních gulášků nenechají ujít. Tentokrát soutěžilo dvanáct kuchařů a bylo velmi těžké určit, který z gulášů je ten nejlepší.

V areálu letního kina to opět pořádně zavonělo. Znovu se velké vařechy ponořily do kouřících hrnců, aby promíchaly masíčko a další ingredience, které letos zvolili soutěžící v rámci dalšího ročníku Gulášfestu. I když jsou podmínky v letním kině kvůli probíhajícím opravám trochu bojové, Orlované si akci nenechali ujít a na gulášek a pivíčko přišli. Mohli si vybrat ze dvanáctí gulášů. Každý kuchař si dal opravdu záležet jak na přípravě tak také co se názvu gulášků týče. Jeden z nich se například jmenoval Hovězí Mates.

"Správný guláš má obsahovat kvalitní papriku, dobře zarestovanou cibuli a kvalitní maso, musí se ale připravovat s láskou," říká jedna ze soutěžících.

Navštívili jsme také loňské vítěze, kteří se svým gulášem Vesňáckým speciálem porazili všechny ostatní. Letos svůj výtvor ještě zdokonalili a také potvrdili, že správný guláš, který má lidem chutnat, musí být připravován hlavně s láskou.

"Nakrájeli jsme si maso, základ byl cibule, zelenina a hlavně baby mrkvička, která tomu dodává tu speciální chuť a hlavně je to děláno s láskou," potvrzuje soutěžící s Vesňáckým speciálem.

Pivo teklo proudem a na guláších si lidé i přes veliké vedro opravdu pochutnávali. Kdo guláš nemusí si mohl dát třeba gyros, ražničí nebo klobásu, a také si mohl poslechnout prima muziku.

O doprovodný program se postarali šmoulové, kromě velkého maskota, se kterým se mohli děti vyfotit bylo ještě připraveno mnoho šmoulích her, takže se na akci děti rozhodně nenudily. Dospělí tak mohli v klidu určit toho, kde si odnese první cenu za nejlepší guláš.

Letos lidem nejvíce zachutnal guláš číslo dvě, první cenu tak získal Havířský guláš, gratulujeme.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail