Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová bude jednat s vedením Residoma

  • Orlová,

Karviná podepsala memorandum se společností Residomo, díky tomu tak bude moci kontrolovat, kdo bydlí v bytech společnosti na území města. To ale vyvolalo vlnu otázek, kam nechtění nájemníci půjdou, nedostanou li v Karviné byt. Obavy z toho mají v Orlové i Havířově, se společností se tedy budou chtít také domluvit.

Podpisem memoranda s Residomem bude mít Karviná úplnou kontrolu nad tím, kdo nový se do bytů společnosti stěhuje. Podepsali ho primátor Karviné Jan Wolf a generální ředitel společnosti Residomo Jan Rafaj.

"Ve větší části města vyhlašujeme bezdoplatkové zóny. A tu zbývající část chceme mít totálně pod kontrolou," říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

To ale lehce znepokojuje například vedení Orlové. Podle vedení se na takovém opatření dalo spolupracovat meziměstsky a dohodnout se se společností jednotně. Proto se teď ve spolupráci s vedením Havířova sejdou se společností Residomo a budou chtít vyjednat stejné podmínky.

"Je dobře, že Karviná podepsala takové memorandum, trošku mě zarazilo, že jsme se o tom dozvěděli až po podpisu, přitom se na tom dalo domluvit společně. Takže my se společně s Havířovem sejdeme s vedením Residoma v úterý a budeme chtít vyjednat stejné podmínky jako má Karviná," říká starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Jednání je společnost Residomo otevřená, jak už při podpisu v Karviné ředitel uvedl, také jim jde o to, aby jejich byty zůstaly v pořádku a lidem dlouho sloužily.

"Nám opravdu nejde o to, aby v našich bytech bydleli nepřizpůsobiví lidé, my taky chceme aby se k tomu portfoliu lidé chovali hezky a aby se k nám rádi vraceli bydlet," říká Jan Rafaj, generální ředitel společnosti Residomo.

S vedením společnosti bude jednat Orlová i Havířov už během následujících dní. O výsledku jednání budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy