Orlová bude jednat s vedením Residoma

  • 12:57,
  • Orlová ,

Karviná podepsala memorandum se společností Residomo, díky tomu tak bude moci kontrolovat, kdo bydlí v bytech společnosti na území města. To ale vyvolalo vlnu otázek, kam nechtění nájemníci půjdou, nedostanou li v Karviné byt. Obavy z toho mají v Orlové i Havířově, se společností se tedy budou chtít také domluvit.

Podpisem memoranda s Residomem bude mít Karviná úplnou kontrolu nad tím, kdo nový se do bytů společnosti stěhuje. Podepsali ho primátor Karviné Jan Wolf a generální ředitel společnosti Residomo Jan Rafaj.

"Ve větší části města vyhlašujeme bezdoplatkové zóny. A tu zbývající část chceme mít totálně pod kontrolou," říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

To ale lehce znepokojuje například vedení Orlové. Podle vedení se na takovém opatření dalo spolupracovat meziměstsky a dohodnout se se společností jednotně. Proto se teď ve spolupráci s vedením Havířova sejdou se společností Residomo a budou chtít vyjednat stejné podmínky.

"Je dobře, že Karviná podepsala takové memorandum, trošku mě zarazilo, že jsme se o tom dozvěděli až po podpisu, přitom se na tom dalo domluvit společně. Takže my se společně s Havířovem sejdeme s vedením Residoma v úterý a budeme chtít vyjednat stejné podmínky jako má Karviná," říká starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Jednání je společnost Residomo otevřená, jak už při podpisu v Karviné ředitel uvedl, také jim jde o to, aby jejich byty zůstaly v pořádku a lidem dlouho sloužily.

"Nám opravdu nejde o to, aby v našich bytech bydleli nepřizpůsobiví lidé, my taky chceme aby se k tomu portfoliu lidé chovali hezky a aby se k nám rádi vraceli bydlet," říká Jan Rafaj, generální ředitel společnosti Residomo.

S vedením společnosti bude jednat Orlová i Havířov už během následujících dní. O výsledku jednání budeme informovat.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků