Taneční mistr z ND zapojil do tance i vozíčkáře

  • 4. července 2018,
  • 12:05,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Orlovští senioři z Domova Slezské humanity si užili taneční hodinu. Přijel k nim bývalý tanečník Národního divadla v Praze Petr Veleta, který klientům domova dokázal, že slova jako ne a nemohu lze ze slovníku vynechat. Do tance zapojil i seniory na vozíčcích.

Reklama

Takto vrcholila taneční hodina Petra Velety, který přijel z Prahy za seniory Domova Slezské Humanity. Zapojili se i ti, kteří mají normálně s pohybem velký problém. Všechno proběhlo s úctou, lehkostí a humorem.

“Tančil sóla i s vozíčkáři, jeho smím prosit zapůsobilo úplně na každého, vzpomněli si na svá mladá léta, pak si o tom dlouho povídali, vzpomínali na plesy, kde všude chodili na taneční. Bylo to prostě srdečné a úžasné,” říká pracovnice Domovy pro seniory Slezské humanity

Před tím, než se skupina pustila do tance, Petr Veleta nezapomněl všechny seniory rozcvičit a protáhnout různými pohybovými cviky.

“Ánvelopé dolů, zadupeme do země a promasírujeme si ručičky,” vede skupinu Petr Veleta.

“Nejdříve je rozcvičí různými protahovacími cviky nenásilnou formou za tónu světových melodií, takže se prokrví, rozcvičí se a potom už jsou všichni uvolnění, vysvětluje pracovnice domova . . .

Pak už si taneční mistr vybíral jednotlivé seniory k tanci, aby jim předvedl, že když se chce, všechno jde a s jeho pomocí se není třeba bát špatného našlápnutí nebo snad dokonce pádu.

“Pojďte si se mnou zatancovat, budu vás pevně držet. Ještě si dejte ruce tady na mé a jedeme,” vyzval Petr Veleta k tanci sotva se pohybující seniorku.

Petr Veleta si v domově díky svému přístupu našel věrné fanoušky. K tanci dokázal přimět i uzavřené většinou nespolupracující seniory. Za čas ho domov znovu požádá o návštěvu.
GRAND - PRACOVNÍ ODĚVY s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Radim Dobrovolný
Karviná
od 89 Kč

Detail

OKD, HBZS, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu