Taneční mistr z ND zapojil do tance i vozíčkáře

  • 12:05,
  • Orlová ,

Orlovští senioři z Domova Slezské humanity si užili taneční hodinu. Přijel k nim bývalý tanečník Národního divadla v Praze Petr Veleta, který klientům domova dokázal, že slova jako ne a nemohu lze ze slovníku vynechat. Do tance zapojil i seniory na vozíčcích.

Takto vrcholila taneční hodina Petra Velety, který přijel z Prahy za seniory Domova Slezské Humanity. Zapojili se i ti, kteří mají normálně s pohybem velký problém. Všechno proběhlo s úctou, lehkostí a humorem.

“Tančil sóla i s vozíčkáři, jeho smím prosit zapůsobilo úplně na každého, vzpomněli si na svá mladá léta, pak si o tom dlouho povídali, vzpomínali na plesy, kde všude chodili na taneční. Bylo to prostě srdečné a úžasné,” říká pracovnice Domovy pro seniory Slezské humanity

Před tím, než se skupina pustila do tance, Petr Veleta nezapomněl všechny seniory rozcvičit a protáhnout různými pohybovými cviky.

“Ánvelopé dolů, zadupeme do země a promasírujeme si ručičky,” vede skupinu Petr Veleta.

“Nejdříve je rozcvičí různými protahovacími cviky nenásilnou formou za tónu světových melodií, takže se prokrví, rozcvičí se a potom už jsou všichni uvolnění, vysvětluje pracovnice domova . . .

Pak už si taneční mistr vybíral jednotlivé seniory k tanci, aby jim předvedl, že když se chce, všechno jde a s jeho pomocí se není třeba bát špatného našlápnutí nebo snad dokonce pádu.

“Pojďte si se mnou zatancovat, budu vás pevně držet. Ještě si dejte ruce tady na mé a jedeme,” vyzval Petr Veleta k tanci sotva se pohybující seniorku.

Petr Veleta si v domově díky svému přístupu našel věrné fanoušky. K tanci dokázal přimět i uzavřené většinou nespolupracující seniory. Za čas ho domov znovu požádá o návštěvu.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků