Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Taneční mistr z ND zapojil do tance i vozíčkáře

  • Orlová,

Orlovští senioři z Domova Slezské humanity si užili taneční hodinu. Přijel k nim bývalý tanečník Národního divadla v Praze Petr Veleta, který klientům domova dokázal, že slova jako ne a nemohu lze ze slovníku vynechat. Do tance zapojil i seniory na vozíčcích.

Takto vrcholila taneční hodina Petra Velety, který přijel z Prahy za seniory Domova Slezské Humanity. Zapojili se i ti, kteří mají normálně s pohybem velký problém. Všechno proběhlo s úctou, lehkostí a humorem.

“Tančil sóla i s vozíčkáři, jeho smím prosit zapůsobilo úplně na každého, vzpomněli si na svá mladá léta, pak si o tom dlouho povídali, vzpomínali na plesy, kde všude chodili na taneční. Bylo to prostě srdečné a úžasné,” říká pracovnice Domovy pro seniory Slezské humanity

Před tím, než se skupina pustila do tance, Petr Veleta nezapomněl všechny seniory rozcvičit a protáhnout různými pohybovými cviky.

“Ánvelopé dolů, zadupeme do země a promasírujeme si ručičky,” vede skupinu Petr Veleta.

“Nejdříve je rozcvičí různými protahovacími cviky nenásilnou formou za tónu světových melodií, takže se prokrví, rozcvičí se a potom už jsou všichni uvolnění, vysvětluje pracovnice domova . . .

Pak už si taneční mistr vybíral jednotlivé seniory k tanci, aby jim předvedl, že když se chce, všechno jde a s jeho pomocí se není třeba bát špatného našlápnutí nebo snad dokonce pádu.

“Pojďte si se mnou zatancovat, budu vás pevně držet. Ještě si dejte ruce tady na mé a jedeme,” vyzval Petr Veleta k tanci sotva se pohybující seniorku.

Petr Veleta si v domově díky svému přístupu našel věrné fanoušky. K tanci dokázal přimět i uzavřené většinou nespolupracující seniory. Za čas ho domov znovu požádá o návštěvu.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail