Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Kandidáti na prezidenta ČR na návštěvě v MS kraji

22. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Sbírat body do druhého kola prezidentské volby, které proběhne už na konci tohoto týdne, přijel do Ostravy po Miloši Zemanovi také Karel Schwarzenberg. Pro své voliče uspořádal besedu v divadle Petra Bezruče, kam ho přijely podpořit známé osobnosti, herec Petr Rychlý a zpěvačka Marie Rottrová.

Pacienti mohou předem odmítnout resuscitaci

21. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Neoživujte mě. I na tom může od loňského roku trvat pacient a lékaři by jeho přání měli respektovat. Umožňuje to nový zákon o zdravotních službách. V Ostravských nemocnicích ale zatím tuto žádost řešit nemuseli.

Ošetřovatelé v ostravské ZOO cvičí se slůnětem Rashmi

21. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Sloní mládě Rashmi letos v ostravské zoologické zahradě oslaví druhé narozeniny. Součástí denního režimu slůněte je i pravidelné cvičení, které je důležité pro správnou péči a důkladnou kontrolu zvířete. Zároveň se také posiluje důvěra k člověku.

Ostravští hasiči dostali novou techniku

18. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Novou hasičskou techniku pořízenou za prostředky města a kraje získali jednotky hasičského záchranného sboru MS kraje a sboru dobrovolných hasičů z Ostravy-Michálkovic. Nové dva vozy značky Mercedes a Tatra hasičům usnadní dojezd k událostem a složitou práci během zásahů.

Co bude s historickými jatky v Ostravě?

18. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Po letech dohad o tom, zda Bauhaus opraví chráněný komplex historických jatek v centru Ostravy, je jasno. Společnost zavírá svou prodejnu a všechny pozemky i s nemovitostmi jsou na prodej. Zda ale jatka získá město, zatím není jasné.

Počet dopravních nehod v kraji mírně vzrostl

18. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Počet dopravních nehod v MS kraji za minulý rok mírně vzrostl. Vyplývá to ze statistik, které tento týden zveřejnilo Krajské policejní ředitelství. Nejčastější příčinou srážek je nesprávný způsob jízdy. Při nehodách se ale každým rokem zraní méně lidí než v minulých letech a snižuje se také úmrtnost.

Lidé v Přednádraží odebírají elektřinu na černo

16. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Lidé na Přednádraží odebírají elektrickou energii na černo. Stavební úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na to přišel při jedné z pravidelných kontrolních prohlídek. V domě, který ještě obývají lidé, není nainstalovaný žádný elektroměr.

K zápisu do prvních tříd vyrazil silný ročník 2007

16. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

K zápisu do prvních tříd letos dorazí více dětí než v předchozích letech, může za to silný ročník 2007, kvůli kterému museli před třemi lety zvýšit kapacitu krajských mateřských škol. Obdobný krok v základních školách zatím ale nechystají.

Ostrava bude mít superpočítač

15. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Ostrava bude mít svůj superpočítač. V areálu Vysoké školy Báňské dnes proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby centra špičkových IT technologií. Národní superpočítačové centrum bude dokončeno na jaře příštího roku a pomůže vědě, ale například také k záchraně lidských životů.

Lidé čekají na operace déle, než slibuje vyhláška

15. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Potřebujete nový kyčelní nebo kolenní kloub? Podle nové vyhlášky o dostupnosti péče byste se ho měli dočkat do roka. Praxe je však trochu jiná. Například pacienti v Ostravě musejí na výměnu kloubu čekat až dva a půl roku. Mnohým se tak vyplatí za péčí cestovat do jiných měst.

Komerční sdělení více

Dají se peníze vydělat jinak než zaměstnáním?

Jak přijít k penězům bez práce… To je otázka, která alespoň jednou napadla snad i toho nejpracovitějšího a nejspokojenějšího zaměstnance. Bez práce to sice nepůjde, ale možností, jak se vymanit ze závislosti na zaměstnavateli, nebo si vybudovat postranní pasivní příjem, určitě existují. Jak na to?

FN Ostrava dokončila rozsáhlou rekonstrukci Lůžkového bloku

Celkem 483 milionů korun stála rekonstrukce Pavilonu L, neboli Lůžkového bloku, která byla ve FN Ostrava dokončena v polovině června. Jedna z nejvyšších budov nemocničního areálu má díky tomu novou vzduchotechniku, zateplenou fasádu i střechu a kompletně vyměněná okna. Z převážné části byla stavba financována z evropských a českých dotací, zbytek zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.


Štěrkovna Open Music: Světelné instalace vzbudí úžas

Areál hudebního festivalu Štěrkovny Open Music letos rozzáří dvě obří světelné instalace. Jejich autorem je uznávaný vizuální umělec Jan Hladil. Za pomocí laserů naplní světlem například pětimetrovou krychli. Svá umělecká díla vystaví v otevřeném prostoru mimo město vůbec poprvé. Festival s dvacetiletou tradicí tím získá na vizuální atraktivitě, což si jeho pořadatelé přejí i do dalších ročníků.

Ostrava zažije tu pravou Itálii díky nové pobočce restaurace L´Osteria

Kombinací italského životního stylu a hlavně skvělým italským jídlem vítá restaurace L’Osteria první zákazníky v Ostravě. Slavnostní otevření nové pobočky proběhlo ve čtvrtek 20. června 2024 v unikátní lokalitě Dolních Vítkovic v budově U6. Po dvou pražských restauracích na Národní třídě (červen 2018) a na Masaryčce (září 2023) tak jde o třetí pobočku řetězce L’Osteria v České republice.

Více