Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Do ostravského babyboxu někdo odložil chlapečka

21. prosince 2012 8:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Do babyboxu ostravské městské nemocnice někdo ve středu večer odložil chlapečka. Batole je několik týdnů staré a podle prvních vyšetření lékaři shledali, že je chlapec zcela zdravý. Jedná se už o sedmé dítě, které bylo nalezeno v ostravském babyboxu.

Epidemie bacilární úplavice je na ústupu

21. prosince 2012 8:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Epidemie bacilární úplavice, o které vás pravidelně informujeme, je pomalu na ústupu. Pracovníci krajské hygienické stanice minulý týden evidovali pouze čtyři další případy nakažení. Podle terénních pracovníků ale ještě zdaleka není vyhráno.

Centrální registr vozidel funguje, ale je pomalý

19. prosince 2012 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Centrální registr vozidel vstoupil tento týden znovu do úředního provozu. V Opavě zatím běží celkem bez problémů, ale je pomalý a úředníkům tak komplikuje práci. Jak systém funguje v MS kraji, se do Opavy přijel přesvědčit nový ministr dopravy Zbyněk Stanjura.

Testy odhalily otrávený alkohol

17. prosince 2012 8:56 | Celý MS kraj | Jan Varga

Testy alkoholu, které celý týden provádí Krajská hygienická stanice, potvrdily nežádoucí látky v některých lihovinách. Otrávený alkohol pochází z láhví značek spojených s otravami, které mají doposud na svědomí životy desítek lidí.

Zruší se v některých obcích poštovní pobočky?

14. prosince 2012 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Lidé v obcích Moravskoslezského kraje se obávají, že je Česká pošta připraví o desítky, možná stovky poštovních poboček. Umožní jí to nová vyhláška, kterou připravuje Český telekomunikační úřad. Nařízení má zvýšit maximální docházkovou vzdálenost k poště ze současných dvou a půl až na deset kilometrů.

ZŠ a MŠ Leoše Janáčka Hukvaldy rozšiřuje prostory

14. prosince 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Jan Varga

Mateřská škola Leoše Janáčka v Hukvaldech rozšiřuje své prostory. Přestavba školky probíhá na žádost rodičů, kterým škola vzhledem k rostoucímu počtu dětí v obci, musela zamítnout žádost o umístění dítěte do školky.

Nová trať povede až na letiště v Mošnově

13. prosince 2012 8:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Moravskoslezský kraj zahájí výstavbu zcela nové trati, která propojí letiště Mošnov se železniční sítí. Stavba začne na jaře příštího roku a navazovat bude na právě zahájenou rekonstrukci trati Studénka-Sedlnice, kterou zajišťuje Správa železniční dopravní cesty.

Záchranáři MS kraje mění vybavení průběžně

12. prosince 2012 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Záchranáři MS kraje nečekají žádné výdaje v souvislosti s vyhláškou platnou od prvního dubna příštího roku. Ta zakazuje záchranářům používání některých starších defibrilátorů. Záchranná služba MS kraje ale mění všechno zastaralé vybavení průběžně.

Sníh a náledí komplikují jízdu motoristům

12. prosince 2012 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Sníh a náledí v posledních dnech komplikují jízdu motoristům. Lehké to nemají zejména profesionální řidiči, kteří mnohdy řeší i náročné meziměstské úseky, ty často nebývají silničáři ošetřeny.

O testování zásob alkoholu je velký zájem

12. prosince 2012 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

O kontrolách metylalkoholu, které probíhají na Krajské hygienické stanici, jsme vás informovali minulý týden. O tuto službu je nadále mimořádný zájem, stanici denně navštíví přes sto lidí. Mezi odebranými vzorky je dokonce alkohol značek spojených s otravami.

Komerční sdělení více

Dají se peníze vydělat jinak než zaměstnáním?

Jak přijít k penězům bez práce… To je otázka, která alespoň jednou napadla snad i toho nejpracovitějšího a nejspokojenějšího zaměstnance. Bez práce to sice nepůjde, ale možností, jak se vymanit ze závislosti na zaměstnavateli, nebo si vybudovat postranní pasivní příjem, určitě existují. Jak na to?

FN Ostrava dokončila rozsáhlou rekonstrukci Lůžkového bloku

Celkem 483 milionů korun stála rekonstrukce Pavilonu L, neboli Lůžkového bloku, která byla ve FN Ostrava dokončena v polovině června. Jedna z nejvyšších budov nemocničního areálu má díky tomu novou vzduchotechniku, zateplenou fasádu i střechu a kompletně vyměněná okna. Z převážné části byla stavba financována z evropských a českých dotací, zbytek zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.


Štěrkovna Open Music: Světelné instalace vzbudí úžas

Areál hudebního festivalu Štěrkovny Open Music letos rozzáří dvě obří světelné instalace. Jejich autorem je uznávaný vizuální umělec Jan Hladil. Za pomocí laserů naplní světlem například pětimetrovou krychli. Svá umělecká díla vystaví v otevřeném prostoru mimo město vůbec poprvé. Festival s dvacetiletou tradicí tím získá na vizuální atraktivitě, což si jeho pořadatelé přejí i do dalších ročníků.

Ostrava zažije tu pravou Itálii díky nové pobočce restaurace L´Osteria

Kombinací italského životního stylu a hlavně skvělým italským jídlem vítá restaurace L’Osteria první zákazníky v Ostravě. Slavnostní otevření nové pobočky proběhlo ve čtvrtek 20. června 2024 v unikátní lokalitě Dolních Vítkovic v budově U6. Po dvou pražských restauracích na Národní třídě (červen 2018) a na Masaryčce (září 2023) tak jde o třetí pobočku řetězce L’Osteria v České republice.

Více