Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

Dopravě v Ostravě-Svinově ulehčí nová silnice

31. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Dopravě v obydlené části Ostrava-Svinov odlehčí nová přeložka Bílovecké ulice, která povede podél železniční trati. Zajistí to projekt MS kraje, financovaný z podstatné části Evropskou unií. Silnice by měla být hotova do konce roku 2015.

Registr vozidel má stále nedostatky

30. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Ostravský registr vozidel stále nefunguje tak, jak má. Velké fronty čekajících se už netvoří, ale vyřizování se neobejde bez potíží a v mnoha případech musí řidiči přijít na úřad opakovaně. Podobné problémy s propojením registrů hlásí také ostatní města MS kraje.

Sněhuláci pro Afriku

30. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Žáci ostravských základních a středních škol, ale také děti z mateřinek, stavěli sněhuláky na podporu projektu Kola pro Afriku, v rámci kterého se doposud nasbíralo sedm tisíc kol pro děti v africké Gambii. Peníze, které se během stavění sněhuláků vyberou, pomohou kola do Afriky dopravit.

Město jednalo o budoucnosti bývalých jatek

29. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Pravidelně vás informujeme o vývoji situace kolem prodeje bývalých jatek v centru Ostravy. Zástupce firmy Bauhaus se sešel s primátorem města, aby prodiskutovali možnosti prodeje historický cenné budovy. Ze schůzky vyplývá, že by se obě strany mohly v budoucnu domluvit, na konečné rozhodnutí si však ještě nějakou dobu počkáme.

Ceny hejtmana MS kraje za rok 2012 jsou rozdány

29. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Zástupcům vítězných firem a obcí předal v pátek hejtman Miroslav Novák ceny hejtmana MS kraje za společenskou zodpovědnost pro rok 2012. Slavnostní vyhlášení se konalo v sále Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě.

Znečištěné ovzduší pomůže řešit také Polsko

28. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Smogová situace je v současnosti vyhlášena v sedmi krajích republiky a nadměrné limity trápí také Moravskoslezsko. A právě v takové chvíli se v Ostravě sešli ministři životního prostředí české a polské republiky, aby projednali budoucí spolupráci v otázce znečištěného ovzduší v obou příhraničních oblastech.

Lidé šetří a utrácejí méně

25. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Vánoce byly pro české obchodníky propadák. Na čtyřprocentním prosincovém poklesu nezměnily nic ani Vánoce, které jsou pro prodejce tradičně nejsilnějším obdobím. Vyplývá to z prohlášení svazu obchodu a cestovního ruchu. Náš štáb zjistil, jak letošní vánoční období vnímají prodejci v MS kraji.

V MS kraji přibývá otrav kysličníkem uhelnatým

24. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

V poslední době přibývá lidí, kteří se přiotráví plynem unikajícím z domácího plynového ohřívače. Ročně vyjíždějí záchranáři MS kraje k desítkám takovýchto případů a tento trend má spíše stoupající tendenci. Často za poruchy, které mohou mít smrtelné následky, může nesprávná montáž zařízení.

Podpora prezidentských kandidátů v MS kraji

24. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Oba kandidáti na prezidenta České republiky mají v našem kraji své příznivce. Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga podporují v cestě na hrad také významné osobnosti regionu, které se účastní předvolebních setkání.

Střední školy v MS kraji zruší 400 míst

23. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Střední školy v MS kraji otevřou od září méně prvních ročníků. Zruší se tak 400 míst v nabízených studijních oborech. Hlavním důvodem jsou opakovaně nenaplněné třídy, kvůli nedostatečnému počtu studentů.

Komerční sdělení více

Dají se peníze vydělat jinak než zaměstnáním?

Jak přijít k penězům bez práce… To je otázka, která alespoň jednou napadla snad i toho nejpracovitějšího a nejspokojenějšího zaměstnance. Bez práce to sice nepůjde, ale možností, jak se vymanit ze závislosti na zaměstnavateli, nebo si vybudovat postranní pasivní příjem, určitě existují. Jak na to?

FN Ostrava dokončila rozsáhlou rekonstrukci Lůžkového bloku

Celkem 483 milionů korun stála rekonstrukce Pavilonu L, neboli Lůžkového bloku, která byla ve FN Ostrava dokončena v polovině června. Jedna z nejvyšších budov nemocničního areálu má díky tomu novou vzduchotechniku, zateplenou fasádu i střechu a kompletně vyměněná okna. Z převážné části byla stavba financována z evropských a českých dotací, zbytek zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.


Štěrkovna Open Music: Světelné instalace vzbudí úžas

Areál hudebního festivalu Štěrkovny Open Music letos rozzáří dvě obří světelné instalace. Jejich autorem je uznávaný vizuální umělec Jan Hladil. Za pomocí laserů naplní světlem například pětimetrovou krychli. Svá umělecká díla vystaví v otevřeném prostoru mimo město vůbec poprvé. Festival s dvacetiletou tradicí tím získá na vizuální atraktivitě, což si jeho pořadatelé přejí i do dalších ročníků.

Ostrava zažije tu pravou Itálii díky nové pobočce restaurace L´Osteria

Kombinací italského životního stylu a hlavně skvělým italským jídlem vítá restaurace L’Osteria první zákazníky v Ostravě. Slavnostní otevření nové pobočky proběhlo ve čtvrtek 20. června 2024 v unikátní lokalitě Dolních Vítkovic v budově U6. Po dvou pražských restauracích na Národní třídě (červen 2018) a na Masaryčce (září 2023) tak jde o třetí pobočku řetězce L’Osteria v České republice.

Více