Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jan Varga

MS kraj je na prvním místě v počtu exekucí v rámci ČR

14. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Nepříjemné prvenství v počtu exekucí za minulý rok získal MS kraj. Podle českého statistického úřadu jsou exekuce přímým důsledkem nepříznivé ekonomické situace v kraji. Úřady tady za minulý rok vykonaly 18 procent ze všech exekucí.

Nezaměstnaných v Moravskoslezkém kraji rapidně přibývá

11. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Už čtyři měsíce za sebou roste v MS kraji počet lidí bez práce. Ke konci roku bylo bez místa 81 000 nezaměstnaných. Podle pracovníků městského úřadu práce v Ostravě překonaly potíže při hledání volných míst dokonce historický rekord.

Kvůli ledovce roste počet dopravních nehod

10. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

O nebezpečí náledí a ledovky na silnicích v kraji jsme vás již informovali. Během výstrahy, kterou vyhlásil Český hydrometeorologický ústav, už tento týden havarovaly desítky řidičů, u mnoha nehod museli zasahovat také hasiči. Přitom největší obavy mají meteorologové až z druhé poloviny týdne.

Amnestované matky žádají děti zpět do své péče

10. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Mezi vězni, propuštěnými v rámci amnestie, jsou také matky, kterým byly děti po dobu výkonu trestu umístěny v ústavních zařízeních. O tom, zda matka po propuštění získá dítě zpět do své péče, ale rozhoduje několik faktorů a tak není vždy jisté, zda se dítě k matce vrátí.

Tříkrálová sbírka

7. ledna 2013 8:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

V těchto dnech mohou navštívit vaše domovy koledníci, vybavení kasičkami s logem charity, kteří vybírají peníze na pomoc potřebným. Tento týden začala tradiční Tříkrálová sbírka, která potrvá až do 14. ledna. Získané prostředky budou věnovány na pomoc lidem bez přístřeší, seniorům nebo osamělým matkám s dětmi.

Muž přepadl bankovní pobočku v Ostravě

4. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Neznámý pachatel vyloupil pobočku komerční banky v Ostravě Zábřehu. Pod pohrůžkou použití výbušného systému si vyžádal desítky tisíc korun a po jejich obdržení z místa činu odešel. Policie žádá veřejnost o pomoc při pachatelově identifikaci, neměl totiž maskovanou tvář a jeho podobu tak bez problémů zaznamenaly kamery umístěné v bance.

Na Svinovských mostech cestující vypínají eskalátory

4. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

Eskalátory na Svinovských mostech mají výpadky. Podle magistrátu města Ostravy, za to mohou neukáznění cestující, kteří je vypínají pohotovostními tlačítky. Eskalátory jsou tak často i na několik hodin vyřazeny z provozu. Jejich plynulý chod by měl v budoucnu zajistit správce.

O povinném čipování psů

4. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

O povinném čipování psů v Ostravě, které v souvislosti s novou vyhláškou začalo úderem nového roku platit, jsme vás už informovali. Mnozí lidé hodnotí nařízení jako šikanu. Vadí jim, že krajské město na rozdíl od jiných na čip nepřispěje. Dokonce už vznikla také petice za zrušení vyhlášky.

Záchranáři vyjeli na Silvestra ke stovkám případů

3. ledna 2013 0:00 | Celý MS kraj | Jan Varga

Během Silvestra vyjeli pracovníci zdravotnické záchranné služby MS kraje za pacienty celkem 380 krát. Nejčastějšími zraněními byla poranění hlavy nebo končetin při pádech. Záchranáři ošetřovali také desítky lidí, kteří se popálili během manipulace se zábavní pyrotechnikou.

Prvním Ostravanem letošního roku je Tadeáš

3. ledna 2013 0:00 | Ostrava-město | Jan Varga

V ostravských porodnicích se na Nový rok narodilo hned několik dětí. Na prvního Ostravana jsme si však museli počkat až do rána. Minutu po osmé hodině se ve vítkovické nemocnici rodičům z Ostravy-Poruby narodil malý Tadeáš, kterému přišel slavnostně poblahopřát také primátor města.

Komerční sdělení více

Dají se peníze vydělat jinak než zaměstnáním?

Jak přijít k penězům bez práce… To je otázka, která alespoň jednou napadla snad i toho nejpracovitějšího a nejspokojenějšího zaměstnance. Bez práce to sice nepůjde, ale možností, jak se vymanit ze závislosti na zaměstnavateli, nebo si vybudovat postranní pasivní příjem, určitě existují. Jak na to?

FN Ostrava dokončila rozsáhlou rekonstrukci Lůžkového bloku

Celkem 483 milionů korun stála rekonstrukce Pavilonu L, neboli Lůžkového bloku, která byla ve FN Ostrava dokončena v polovině června. Jedna z nejvyšších budov nemocničního areálu má díky tomu novou vzduchotechniku, zateplenou fasádu i střechu a kompletně vyměněná okna. Z převážné části byla stavba financována z evropských a českých dotací, zbytek zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.


Štěrkovna Open Music: Světelné instalace vzbudí úžas

Areál hudebního festivalu Štěrkovny Open Music letos rozzáří dvě obří světelné instalace. Jejich autorem je uznávaný vizuální umělec Jan Hladil. Za pomocí laserů naplní světlem například pětimetrovou krychli. Svá umělecká díla vystaví v otevřeném prostoru mimo město vůbec poprvé. Festival s dvacetiletou tradicí tím získá na vizuální atraktivitě, což si jeho pořadatelé přejí i do dalších ročníků.

Ostrava zažije tu pravou Itálii díky nové pobočce restaurace L´Osteria

Kombinací italského životního stylu a hlavně skvělým italským jídlem vítá restaurace L’Osteria první zákazníky v Ostravě. Slavnostní otevření nové pobočky proběhlo ve čtvrtek 20. června 2024 v unikátní lokalitě Dolních Vítkovic v budově U6. Po dvou pražských restauracích na Národní třídě (červen 2018) a na Masaryčce (září 2023) tak jde o třetí pobočku řetězce L’Osteria v České republice.

Více