Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Jiří Cileček

Mladá vědkyně učinila v Ostravě světový objev, našla nový druh řas. Dostal jméno Ostravamonas

13. dubna 2020 16:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ostrava má další unikát. Nový rod řas, který objevila a pojmenovala mladá vědkyně z katedry biologie a ekologie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity (PřF OU) Dovilė Barcytė. Popsala ho díky vzorku objevenému na Heřmanické haldě. Biologové po celém světě si tak budou zvykat na název Ostravamonas.

V soukromém psychiatrickém zařízení v Třinci potvrzen koronavirus

12. dubna 2020 12:29 | Český Těšín | Jiří Cileček

Do soukromého psychiatrického zařízení CNS Centrum v Třinci se dostal koronavirus. Celá budova je v karanténě a připravuje se testování všech zaměstnanců i pacientů.

57 nakažených v Alzheimercentru Ostrava! Zařízení napadla druhá vlna infekce

10. dubna 2020 11:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

První test byl negativní, druhý pozitivní. Alzheimercentrum Ostrava hlásí vážnou situaci. Nově se tam totiž zjistila nákaza u dalších 25 lidí, kteří byli původně negativní. Zařízení potřebuje akutně pomoc, shání zdravotníky i ochranný materiál.

Zdravotníci ve spolupráci s armádou odebrali přes 200 vzorků v domově pro seniory v Nýdku

9. dubna 2020 21:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pro seniory Důstojnost v Nýdku u Třince má za sebou zatím největší odběrovou akci v kraji. Záchranáři ve spolupráci s armádou tam ve čtvrtek provedli 218 odběrů. První výsledky testů, které přišly v pátek ráno, byly zatím negativní.

Městská nemocnice Ostrava má 15 nakažených zaměstnanců

9. dubna 2020 16:20 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Poměrně velké ohnisko nákazy zaznamenala v těchto dnech ostravská městská nemocnice. Testy tam potvrdily 15 nakažených zaměstnanců. Nemocnice proto musela přikročit k dalším mimořádným opatřením. Kromě karantény desítek zdravotníků uzavřela také jednu stanici oddělení chirurgie. Navíc čeká na výsledky dalších 103 zdravotníků.

VIDEO: Čtyřikrát za noc kradl v ostravské restauraci. Poznáte ho?

9. dubna 2020 8:25 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Restaurace v Ostravě-Porubě, na ulici Maďarská, se stala cílem mladého zloděje. Vloupal se dovnitř a ukradl alkohol, sladkosti a dokonce i maso. Na místo se čtyřikrát vrátil. Teď mu hrozí až 8 let vězení. Policisté prosí o pomoc při jeho pátrání.

Ze života hasiče i záchranáře. Moravskoslezský kraj děkuje hrdinům

8. dubna 2020 7:54 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hasič, který strávil přes 30 hodin v práci. Záchranář, který převáží nemocné. S nakaženými jsou v kontaktu poměrně často a zažívají u toho silné chvíle. Moravskoslezský kraj začal zveřejňovat příběhy lidí, kteří dnem i nocí pracují na zmírnění následků pandemie koronaviru a hlavně pomáhají druhým. Chce tak svým hrdinům poděkovat.

V Alzheimercentru Ostrava už je přes 30 nakažených

7. dubna 2020 10:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zatím největší jednorázová testovací akce v Moravskoslezském kraji nepřinesla vůbec dobré zprávy. Ze 155 odebraných vzorků v Alzheimercentru Ostrava-Vítkovice je už přes 30 pozitivních. Jsou mezi nimi klienti, pečovatelé a také jeden student. Na další výsledky se stále čeká.

Zdravotníci mají v době krize vlastní "linku důvěry", pracují na ní i Moravskoslezští záchranáři

7. dubna 2020 10:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V těžké situaci nemusíte zůstávat sami... jsme tu pro vás. Vzkaz pro všechny zdravotníky v Česku, kteří v těchto dnech pracují ze všech sil na záchraně životů a pomoci druhým. Pokud by si o tom chtěli s někým promluvit, stačí zavolat na novou Linku kolegiální podpory, kterou zřídilo Ministerstvo zdravotnictví. Na jejím provozu se výrazně podílejí i členové Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Žena v Ostravě spadla z mostu, náhodou ji viděli záchranáři

7. dubna 2020 7:58 | Ostrava-město | Jiří Cileček

/AKTUALIZOVÁNO/ Vraceli se ze zásahu a najednou před nimi spadla žena z Frýdlantských mostů. Záchranáři tak byli na místě do několika sekund. V ohrožení života pak 37letou ženu transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. Policie teď prosí svědky o pomoc.

Komerční sdělení více

Lékaři Oční kliniky FN Ostrava řeší výrazný nárůst úrazů

V pracovních dnech vyhledá pohotovost Oční kliniky FN Ostrava a LF OU okolo 10 lidí. O víkendech je jejich počet až čtyřnásobný. A většina pacientů přichází kvůli úrazu. Jak upozorňuje přednosta kliniky MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA, mnohým z nich by se dalo zabránit, kdyby lidé používali při sportu nebo domácích údržbářských pracích ochranné brýle.


Radegast odehraje na Colours of Ostrava kvalitní pivní servis se speciální limitkou piva Rezist

Pivovar Radegast, tradiční partner festivalu Colours of Ostrava, letos opět naservíruje bohatou nabídku pivních zážitků. Návštěvníci si na festivalu vychutnají nejen oblíbená piva Radegast Rázná 10, Radegast Ryze Hořká 12 a Radegast Ratar, ale také limitovanou várku Radegast Rezist, uvařeného ze speciálně vyšlechtěných odrůd chmele odolných vůči suchu. O prvotřídní pivní servis se postará tým zkušených výčepních a sládků v Radegast Pubu i na dalších 35 výčepních místech po celém areálu.

Povodí Odry: Možnosti přípravy na extrémní bouřkové srážky jsou značně omezené

Srážky bouřkového charakteru jsou velice obtížně předvídatelné, prakticky se jedná o nahodilý výskyt. Možnosti přípravy na tyto extrémní hydrologické jevy jsou proto omezené. Převážně se tato problematika dotýká drobných vodních toků. Tlumící efekt mají malé vodní nádrže, postupné obnovování kapacity drobných vodních toků, odstraňování odtokových závad a budování protipovodňových opatření.

Fact Sheet aneb co možná nevíte o inovačním ekosystému MSK

Transformace Moravskoslezského kraje se obzvlášť v posledních letech skloňuje ve všech pádech. Víte ale, jaké jsou její důvody, proč je proměna místní ekonomiky tak důležitá nebo jak si Moravskoslezský kraj stojí v porovnání s ostatními regiony? Na tyto otázky a mnoho dalších odpovídá první souhrnný přehled, který jsme nazvali Fact Sheet 2023/2024 – Inovační ekosystém v Moravskoslezském kraji.

Historická Vila Dvořákova se dočká rekonstrukce, sloužit bude stejně jako v minulosti bydlení

Developerská skupina Antracit představuje nový bytový projekt v historickém jádru Ostravy. Vila Dvořákova, nacházející se na rohu Dvořákovy a Přívozské ulice, se dočká kompletní rekonstrukce a přístavby. Tato vila z roku 1895, která původně sloužila jako rodinné bydlení s jedinečnou zahradou, je již řadu let opuštěná a ve špatném stavu. Původní vila zůstane zachována, dojde však k její kompletní rekonstrukci a přístavbě, čímž vznikne nový bytový objekt, který nejen obnoví původní krásu této historické budovy, ale také ji přizpůsobí současným standardům moderního bydlení.

Více