Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novým šéfem Hasičského záchranného sboru ČR se stal ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček

Hasičský záchranný sbor České republiky má nového generálního ředitele. Stal se jím dosavadní šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček. Novinářům to řekl ministr vnitra Jan Hamáček, který ho dnes uvedl do funkce. Vlček nahradil Drahoslava Rybu, který v neděli skončil na pozici šéfa hasičů po téměř deseti letech. Odešel na vlastní žádost, protože mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

Vlček byl ředitelem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje od roku 2016, o rok později ho prezident Miloš Zeman jmenoval do hodnosti brigádního generála. Letos v květnu se stal generálmajorem. Nejvyšší post v hasičském sboru již jednou zastával, v letech 1993 až 1995 byl vrchním požárním radou.

Jan Hamáček, ministr vnitra: "Moravskoslezský kraj patří k nejlépe vedeným krajským ředitelstvím."

Vlček podle ministra skvěle spolupracuje se samosprávami, a dokázal tak zařídit financování sboru. Na pozici ho doporučila výběrová komise.

Vladimír Vlček, generální ředitel HZS ČR: "Sbor je v poněkud nelehké situaci."

Konec koronavirové epidemie je podle Vlčka v nedohlednu. Jeho největší prioritou proto bude zabezpečit finanční zdroje pro hasiče. Velkou chybou by podle něj bylo nyní rozpočet sboru krátit. Například při tornádu či povodních se totiž podle něj ukázalo, že se na hasiče mohou lidé spolehnout, když je jim nejhůř.

Na Rybu chce Vlček navázat především ve výborné spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Dosavadní generální ředitel hasičů odešel na vlastní žádost o několik měsíců dříve, funkční období by mu podle Hamáčka skončilo v prosinci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků