5. ročník Velké ceny Bruntálu v plaveckém pětiboji

  • 29. března 2012,
  • 0:00,
  • Bruntál,
  • Ladislav Olejníček

5. ročník Velké ceny Bruntálu v plaveckém pětiboji proběhl v bruntálském bazénu. Tato soutěž patří k těm nejprestižnějším plaveckým soutěžím v regionu.

Reklama

Na velkou cenu Bruntálu se sjelo na sto padesát plavců ze dvaadvaceti oddílů a klubů ze čtyř evropských zemí.

Jan Michalík, hlavní pořadatel: "Máme tady samozřejmě plavce z Česka, máme tady plavce ze Slovenska, plavce z Polska a letos se nám podařilo zajistit účast elitních plavců z Ruska."

Miroslav Mlčuch, časoměřič: "Plavali tady v rámci vloženého závodu naši nejmenší, kteří se učí plavat od 3 do 7 let, Benjamíni. Závodníci jsou od žáků po kategorii masters, což jsou ti nejstarší včetně veteránů. Máme tady mistry Evropy, mistry světa, v podstatě plaveckou elitu."

Plavecký pětiboj je náročná soutěž. Ve dvou dnech dokonale prověří připravenost a schopnosti plavců.

Miroslav Mlčuch, časoměřič: "V rámci pětiboje se plavou prsa, znak, volný způsob čili kraul, motýlek a polohový závod."

Soutěže jako je plavecký pětiboj jsou náročné organizačně i finančně. Plavecký klub Slavoje Bruntál je může pořádat díky pochopení a pomoci města a sponzorů.

Petr Gregor, mistr Evropy, pořadatel, závodník: "Znamená to hodně, protože plavání a takové vrcholovější plavání se do Bruntálu znovu vrátilo a jde vidět, že každý rok se úroveň plavání jak samotného oddílu, tak tady v kraji, se zvyšuje. Toto jsou svým způsobem unikátní závody protože je tady účast jak mládeže, těch nejmenších, tak těch starších masters plavců. Takové závody tady nejsou."

 
ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 14 000 Kč

Detail

Linaset, a.s.
Bruntál
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Vojenská lázeňská a rekreační zařízení
Bruntál
od 17 000 Kč do 17 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu