Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovské děti vyjely na ozdravný pobyt do Beskyd

  • Orlová,

Za zdravým horským vzduchem odjelo minulý týden několik orlovských dětí, jejichž rodiče využili podpory města pro téměř měsíční pobyt v Beskydách. Děti se tam budou rekreovat ve zdravém prostředí, čeká je tam ale i škola a spousty dalších zážitků.

Na ozdravný pobyt do beskydských Metylovic takto vyjelo 13 dětí. Zájemců bylo více, ale ne všem schválily tuto možnost jejich pojišťovny.

Zuzana Plošková, Odbor školství, kultury a sportu:„Víme minimálně o 5 případech, kdy pojišťovny nepotvrdily pobyt těchto dětí, což je nám moc líto."

Děti nyní již v Metylovicích pobývají. Celková délka ozdravné akce je 28 dní a při odjezdu snad nebylo dítě, které by se na pobyt netěšilo.

Anketa, odjíždějící děti: „Těším se, budeme se tam učit, chodit na procházky do hezkého okolí, koupat se v bazénu a určitě tam bude i sranda."

A děti toho na horách zažijí opravdu spousty.

Zuzana Plošková, Odbor školství, kultury a sportu:„Krom výuky budou děti poznávat naše Beskydy, dýchat čerstvý vzduch a věnovat se i různým kroužkům, zejména keramice."

Jak již bylo řečeno. Ozdravný pobyt pro děti podpořilo také město Orlová.

Zuzana Plošková, Odbor školství, kultury a sportu: „Už jen z toho důvodu, jaké tady máme životní prostředí. Město tak každému dítěti přispívá 1000 korun na pobyt z celkové částky 2800 a hradí i dopravu tam i zpět."

Možnost takovýchto ozdravných pobytů při tom velmi chválí také odborníci.

Kateřina Adamcová, lékařka ORL:„Nejlepší je, když trvají alespoň tři až čtyři týdny, aby došlo alespoň k částečné regeneraci sliznic. Samozřejmě, čím častěji mohou lidé takto pobývat v čistém prostředí, jako jsou hory, nebo u moře, tím lépe."

Ozdravný pobyt tak jistě těší nejen děti, ale také jejich rodiče, kteří mají možnost své ratolesti na horách pravidelně navštívit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy