Studenti soutěžili v čepování piva

  • 3. března 2015,
  • 13:19,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Studenti opavské střední hotelové školy se prosadili v regionální soutěži v čepování piva Zlatovar cup. V časovém limitu museli co nejlépe natočit pivo a předpisově jej servírovat porotě. V soutěži družstev zvítězili, v jednotlivcích skončila domácí Dominka Ovčáčková na druhém místě.

Reklama

Milovníci zlatého moku by při sledování soutěže o nejlepšího výčepního jásali: pivo tady má krásnou pěnu, servíruje jej číšník s úsměvem a navíc do tří minut. To jsou jen tří základní kritéria, která museli mít soutěžící na paměti. Tříčlenná porota je totiž sledovala a hodnotila velmi přísně. “ Celkový dojem, jak se k tomu postaví, jestli dodržuje správnou míru, kompaktnost a hustota pěny a způsob servírování,” vysvětluje organizátor soutěže Jiří Vizauer.

Zdá se, že mladí výčepní se nejvíce soustředili na pěnu. Tato pivní koruna mohla ledacos zhatit. Soutěžící čepovali v časovém limitu tří minut dvě piva. To povedenější servírovala porotě, která také testovala, zda má pivo správnou chuť. Každý žejdlík piva byl odměněný potleskem publika.

Jakub Dobrovolný, předseda poroty a sládek říká: “Není klišé, když se říká, že sládek pivo vaří a číšník pivo dělá. To správné čepování dělá hodně chuť toho piva.”

Ale pozor: nestačily jen praktické zkušenosti. Porota hodnotila také znalosti o výrobě, současných trendech a nebo také historii piva. Nejlépe si vedlo domácí družstvo

opavské hotelové školy a obhájilo loňské vítězství. Druhé místo patřilo studentům z Přerova a třetí skončili budoucí číšníci ze Vsetína.
Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 23.05. 23:53
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 23.05. 23:53
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 23.05. 23:53
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

OBB stavební materiály, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu