Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Krnově startovala nejtěžší etapa Závodu Míru

Bruntál |

Krnov hostil královskou etapu Závodu Míru jezdců do 23ti let. Na startu pelotonu byla absolutní česká i světová špička této kategorie.

Jeho odjezd z hlavního náměstí si nenechaly ujít davy lidí. Čtvrtý ročník Závodu Míru U23 byl zřejmě nejtěžší v historii. V královské etapě totiž mířil z Krnova na přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně. Závodníci tak museli zdolat jeden z nejtěžších kopců v Česku.

Ján Svorada, ředitel závodu: „V závěru čeká závodníky 12ti-kilometrové prudké stoupání, takže dneska by se mělo rozhodovat hlavně o celkové klasifikaci.“

Závodu míru se zúčastnilo 22 týmů, z toho 2 české. Naším lídrem byl Michal Schlegel. Čeští jezdci měli za úkol ho přivést na dobré pozici

Tomáš Konečný, reprezentační trenér: „Máme tam připravenou takovou variantu, kdy chceme trošku i na soupeře zaútočit, ale bude se rozhodovat až v tom finálním kopci na Dlouhé stráně na Mravenečníku a tam se samozřejmě budeme snažit, aby Michal dojel co nejvíc čerstvý.“

Michal Šlégl, nejlepší závodník českého týmu: „Mám stejný čas jako hlavní konkurenti, které tady beru a dneska se uvidí, je hlavní etapa, tak uvidíme nahoře na kopci.“

Pro vedení Krnova byla velká čest hostit tak významnou akci. Šéfy týmů a další významné osobnosti ještě před startem slavnostně přivítalo na radnici

Jana Koukolová Petrová (ANO 2011), starostka Krnova: „Město Krnov je součástí této velkolepé akce, pokud mám informace správné, tak závod míru se zde vrací po 13 letech a jsem velmi ráda, že město Krnov přitáhlo publikum mimo závodníky samotné.“

Ivo Vondrák, rektor VŠB – TU Ostrava: „Mně se tady strašně líbí. Já si vzpomínám, že když jsem se díval na závod míru, tak jsem byl malý kluk, tehdy vyhrál Vlastík Moravec, takže od té doby jsme všichni byli Vlastíkové, Moravcové a Smolíkové, takže já jsem byl rád, že jsem byl pozván a můžu se podívat na to zahájení.“

Závod Míru je zařazen do nejvyšší kategorie U23 Nation´s Cup. Celkem měl tři etapy. Z Jeseníku do Rýmařova, z Krnova na Dlouhé Stráně a závěrečnou se startem i cílem v Jeseníku. Vítězem se stal Francouz David Gaudu. Český reprezentant Michal Schlegel obsadil jedenáctou příčku.

Nahlásit chybu


K tématu

Cyklobus Beskydy je opět v provozu. Cyklisty sveze až do konce září

2. května 2025 21:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Cyklobus Beskydy letos opět vozí cyklisty i turisty do atraktivních lokalit Moravskoslezského kraje. Speciální linky vyjely 1. května a v provozu zůstanou až do konce září. Spoje míří na Pustevny, Bílou i Bumbálku. O víkendech, svátcích a o prázdninách je provoz denní.

Nový cyklostojan u Kina Centrum v Karviné odemknete moderně pomocí QR kódu

8. listopadu 2025 13:20 | Karviná | Gabriela Stašová

I v Karviné přibývají možnosti pro cyklisty. Nový stojan pro kola, elektrokola a koloběžky bude strategicky umístěn vedle Kina Centrum v Karviné-Mizerově.

Odry mají dva kilometry nové cyklostezky, sloužit bude místním i turistům

10. listopadu 2025 18:00 | Odry | Michal Slonina

Město Odry otevřelo na začátku listopadu novou cyklostezku, která svede cyklisty z frekventované silnice. Místním umožní bezpečný průjezd městem a přespolním zpříjemní jízdu na dálkových trasách.


K požáru pekárny v Horní Suché se zraněnými spěchali hasiči i záchranky

Včera 22:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlý požár zachvátil ve čtvrtek večer pekárnu v Horní Suché. Do akce bylo nasazeno několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Pro zraněné přiletěl vrtulník.

Policie hledá dítě v ohrožení. 14letá dívka odešla z diagnostického ústavu v Bohumíně

Včera 18:57 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policie vyhlásila status Dítě v ohrožení. Hledá 14letou dívku, která odešla z diagnostického ústavu v Bohumíně. Má zdravotní problém a musí pravidelně užívat léky, které nemá u sebe.

Opilá řidička srazila v Čeladné dvě děti na chodníku. Od nehody utekla a pak ji srazil vlak

Včera 19:44, vydáno včera 11:50 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Opilá sedla za volant a v Čeladné při nebezpečném předjíždění vyjela ze silnice na chodník a tam srazila dvě jedenáctileté dívky. Od nehody utekla a později ji našel policejní pes u kolejí, kde ji srazil vlak. Jednu ze sražených dívek přepravil do nemocnice ve vážném stavu vrtulník.

Porubu rozzářily záhony. A květinová louka na Francouzské ulici nabídne novinku

Včera 17:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Příroda se opět s jarním počasím probouzí k životu. Poruba také letos v tomto období pokračuje v obnově a výsadbě veřejné zeleně - vysazují se nové záhony, keře i stromy.

Plamen lidskosti ocenil pracovníky v sociálních službách, kraj letos galavečer pořádal poprvé

Včera 14:00 | Celý MS kraj | Michal Slonina

Sál Janáčkovy konzervatoře hostil ve středu 15. dubna slavnostní předávání cen Plamen lidskosti. Moravskoslezský kraj na slavnostním večeru ocenil osobnosti i kolektiv pracující v sociálních službách.

Zelených projektů v Ostravě přibývá s rostoucím úspěchem Reuse centra

Včera 14:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Úspěch Reuse centra Ostrava, kde lidé vracejí do oběhu nepotřebné věci, se odráží na množství zeleně ve městě. Výtěžek z této recyklace je totiž využíván na financování zelených projektů. Letos bude rozděleno přes dva miliony korun.

Senior bus pomáhá seniorům v Mariánských Horách překonat dopravní omezení

Senioři v ostravských Mariánských Horách mají kvůli rekonstrukci ulice Novoveská komplikovanější dopravu. Radnice zareagovala rychle a pro klienty DPS zavedla speciální Senior bus.

Baseballisty Arrows Ostrava čeká první domácí zápas sezony. Přivítají Hrochy Brno

Včera 15:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Baseballisté Arrows Ostrava odstartovali novou sezonu. Svůj první domácí zápas odehrají už v pátek v porubském Arrows Parku, kde přivítají silné soupeře Hrochy Brno.

Šikmý kostel v Karviné mění tvář. Obnova exteriéru je v plném proudu

Včera 9:21 | Karviná | Anna Břenková

Od listopadu loňského roku probíhá rozsáhlá obnova exteriéru šikmého kostela v Karviné. Momentálně se nasazuje nová střešní krytina a práce se dotknou fasády kostela i sousedních hrobek. Pokud vše půjde podle plánu, práce budou dokončeny v září tohoto roku.

Ukradli charitativní kasičku z nákupního centra. Policie z Ostravy-Poruby hledá dva muže

Včera 9:21 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Zatímco jeden z mužů odlákal pozornost, druhý demontoval a odnesl charitativní kasičku s desítkami tisíc korun. Policisté nyní pátrají po dvou mužích z kamerového záznamu i případných svědcích, kteří si v neděli večer podezřelého jednání všimli. Pokud osoby na videu poznáváte, volejte linku 158.

Oblastní kolo soutěže Zlatá včela poprvé proběhlo v Bruntále

14. dubna 2026 18:30 | Bruntál | Karel Soukop

Soutěž Zlatá včela je velmi prestižní velké setkání mladých včelařů. Koná se každoročně od krajských až po republikové kolo. Včelaření je náročná, ale velmi potřebná činnost pro úrodu, naše zemědělství a celou přírodu.

Být policistou na zkoušku si vyzkoušeli středoškoláci v rámci náborové akce PČR

14. dubna 2026 8:07 | Bruntál | Karel Soukop

Náborová akce Policistou na zkoušku byla pro studenty v Bruntále nejen užitečnou informací, ale také prověrkou jejich sil a schopností, stát se součástí Policie ČR. Policisté přijeli do školy s prezentací své práce, svého vybavení i ukázkami činnosti.

V Bruntále vrcholí příprava na kolaudace nové lokality pro bydlení

13. dubna 2026 7:30 | Bruntál | Karel Soukop

V Bruntále letos rostou velké projekty, které zásadně změní tvář i význam města. Vedle již probíhající stavby obchvatu jde především o rozvoj nové lokality pro bydlení.

V Razové zahájili letošní sérii oblíbených přespolních běhů prvním závodem

9. dubna 2026 10:00 | Bruntál | Karel Soukop

V Razové, poblíž Slezské Harty, zahájili letošní ročník Razovského běžeckého poháru, tedy sérii sedmi originálních přespolních běhů. Závod si získal za první roky existence velkou oblibu a sjíždějí se na něj amatérští i závodní běžci z celého okolí.

Velikonoce na hradě Sovinci trvaly celý prodloužený víkend a zahájily letošní sezónu

7. dubna 2026 18:24 | Bruntál | Karel Soukop

Po celý prodloužený víkend byly poprvé letos otevřeny brány hradu Sovinec u Rýmařova. Jednotlivci i celé rodiny si užívaly akci s nádechem Velikonoc. Ty byly mimo jiné i tématem návštěvnických prohlídek.

Jesenický pohár ukončil lyžařskou sezónu v Karlově pod Pradědem

7. dubna 2026 9:16 | Bruntál | Karel Soukop

Se současným oteplením končí také zimní lyžařská sezóna v podhůří Jeseníků. Uzavřel ji závod Jesenický pohár na sjezdovce Myšák v Malé Morávce.

V Krnově startovala nejtěžší etapa Závodu Míru
Vydáno 8. června 2016 9:45, Bruntál, Karel Soukop
Krnov hostil královskou etapu Závodu Míru jezdců do 23ti let. Na startu pelotonu byla absolutní česká i světová špička této kategorie.

Jeho odjezd z hlavního náměstí si nenechaly ujít davy lidí. Čtvrtý ročník Závodu Míru U23 byl zřejmě nejtěžší v historii. V královské etapě totiž mířil z Krnova na přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně. Závodníci tak museli zdolat jeden z nejtěžších kopců v Česku.

Ján Svorada, ředitel závodu: „V závěru čeká závodníky 12ti-kilometrové prudké stoupání, takže dneska by se mělo rozhodovat hlavně o celkové klasifikaci.“

Závodu míru se zúčastnilo 22 týmů, z toho 2 české. Naším lídrem byl Michal Schlegel. Čeští jezdci měli za úkol ho přivést na dobré pozici

Tomáš Konečný, reprezentační trenér: „Máme tam připravenou takovou variantu, kdy chceme trošku i na soupeře zaútočit, ale bude se rozhodovat až v tom finálním kopci na Dlouhé stráně na Mravenečníku a tam se samozřejmě budeme snažit, aby Michal dojel co nejvíc čerstvý.“

Michal Šlégl, nejlepší závodník českého týmu: „Mám stejný čas jako hlavní konkurenti, které tady beru a dneska se uvidí, je hlavní etapa, tak uvidíme nahoře na kopci.“

Pro vedení Krnova byla velká čest hostit tak významnou akci. Šéfy týmů a další významné osobnosti ještě před startem slavnostně přivítalo na radnici

Jana Koukolová Petrová (ANO 2011), starostka Krnova: „Město Krnov je součástí této velkolepé akce, pokud mám informace správné, tak závod míru se zde vrací po 13 letech a jsem velmi ráda, že město Krnov přitáhlo publikum mimo závodníky samotné.“

Ivo Vondrák, rektor VŠB – TU Ostrava: „Mně se tady strašně líbí. Já si vzpomínám, že když jsem se díval na závod míru, tak jsem byl malý kluk, tehdy vyhrál Vlastík Moravec, takže od té doby jsme všichni byli Vlastíkové, Moravcové a Smolíkové, takže já jsem byl rád, že jsem byl pozván a můžu se podívat na to zahájení.“

Závod Míru je zařazen do nejvyšší kategorie U23 Nation´s Cup. Celkem měl tři etapy. Z Jeseníku do Rýmařova, z Krnova na Dlouhé Stráně a závěrečnou se startem i cílem v Jeseníku. Vítězem se stal Francouz David Gaudu. Český reprezentant Michal Schlegel obsadil jedenáctou příčku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000004450/v-krnove-startovala-nejtezsi-etapa-zavodu-miru