Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský kamerový systém čeká rozšíření

  • Bruntál,

Městský kamerový dohlížecí systém se v Bruntále osvědčil. Snahou města je proto tento systém dále zdokonalovat a rozšiřovat.

Městský kamerový systém čeká rozšíření

Městský kamerový dohlížecí systém se v Bruntále osvědčil. Snahou města je proto tento systém dále zdokonalovat a rozšiřovat.

V rámci programu prevence kriminality Ministerstva vnitra, kterého se město letos zúčastní, dojde k rozšíření kamerového systému o dva další pevné body.

Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál: „Jeden z nich bude snímat Květnou ulici a ten druhý prostor okolo restaurace Biograf, kde zaznamenáváme časté stížnosti zejména poté, co začal platit tzv. protikuřácký zákon.“

Místa na umístění kamer vybírají ve spolupráci městská a státní policie. Obě tyto složky jej také využívají.

Pavla Jiroušková, tisková mluvčí PČR Bruntál: „Tento systém je nápomocen při práci bezpečnostních složek v teritoriu města Bruntál a také slouží na předcházení či objasňování protiprávního jednání.“

Strážníci už také v několika případech pomohli lidem se zdravotními potížemi, na které je kamery upozornily. Rada města schválila koncepci dalšího rozšíření kamerového systému.

Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí PČR Bruntál: „V rámci této koncepce se budeme soustředit i na další směr, kterým bude pořizování levnějších, provozně lacinějších kamer, které v podstatě při správném umístění budou prokazovat obdobnou službu jako kamery v rámci stávajícího kamerového systému.“

Dosavadní bruntálský kamerový systém se skládá ze čtrnácti kamer. Městští strážníci dále využívají tři mobilními kamery, osobní fotokamery, fotopasti, kameou ve služebním vozidle a další technické zařízení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy