Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský ples s dražbou zubaté žáby

  • Bruntál,

Vyvrcholením letošní plesové sezóny v Bruntále byl 24. Ples města. Zlatým hřebem slavnostního večera byla dražba zubaté žáby, která projela celou trasu letošní Rallye Dakar.

Městský ples s dražbou zubaté žáby

Vyvrcholením letošní plesové sezóny v Bruntále byl 24. Ples města. Zlatým hřebem slavnostního večera byla dražba zubaté žáby, která projela celou trasu letošní Rallye Dakar.

K tanci i poslechu hrála slovenská kapela Tip top band a cimbálovka Marečci. Nechybělo předtančení a bohatá tombola. Hvězdou večera byl swingový zpěvák Kerndl, který Bruntál dobře zná..

Laďa Kerndl, zpěvák: „Za prvé jsem sem jezdíval s Jirkou Beranem, který měl svoji kapelu a hrávali jsme v jazzovém klubu Afrika. Tam, se nám to velice líbilo a vždycky tam byla úžasná atmosféra. Ty lidi tady ten jazz mají rádi.“

Laďa Kerndl v Bruntále také několikrát vystupoval na dobročinných akcích pro sdružení Klubíčko. Váží lidí, kteří v regionu žijí.

Laďa Kerndl, zpěvák: Lidi tady nemají moc pohodlný život tak, jak ve velkých městech. Je to drsný kraj, takže si vážím všech, kteří tady zůstali žít a kteří tady bojují s tou těžkou přírodou.

Už několik let se na bruntálském městském plese draží zubatá žába z Rallye Dakar. Ani letos tomu nebylo jinak.

Martin Kolomý, automobilový závodník: Podporujeme projekty, které jsou nápomocné lidem, kteří to potřebují a jsem rád, že prostě dokážeme být tady soběstační, abychom dokázali fungovat.

Je slušné připomenout, že se vždy draží žába z loňského ročníku. Ta letošní musí po absolvování rallye projít důkladnou restaurací.

Martin Kolomý, automobilový závodník: „Lidí si myslí, že to je z letošního roku. My to bereme vždycky rok pozpátku, protože nová žába, která jela, tak byla se mnou na boku, dokázali jsme s ní určité etapové výsledky a stará žába ona je taková malá chuděrka.“

Zubatou žábu dražil starosta města Petr Rys. Podařilo se jí nakonec vydražit za rekordních 85 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy