Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský ples s dražbou zubaté žáby

  • Bruntál,

Vyvrcholením letošní plesové sezóny v Bruntále byl 24. Ples města. Zlatým hřebem slavnostního večera byla dražba zubaté žáby, která projela celou trasu letošní Rallye Dakar.

Městský ples s dražbou zubaté žáby

Vyvrcholením letošní plesové sezóny v Bruntále byl 24. Ples města. Zlatým hřebem slavnostního večera byla dražba zubaté žáby, která projela celou trasu letošní Rallye Dakar.

K tanci i poslechu hrála slovenská kapela Tip top band a cimbálovka Marečci. Nechybělo předtančení a bohatá tombola. Hvězdou večera byl swingový zpěvák Kerndl, který Bruntál dobře zná..

Laďa Kerndl, zpěvák: „Za prvé jsem sem jezdíval s Jirkou Beranem, který měl svoji kapelu a hrávali jsme v jazzovém klubu Afrika. Tam, se nám to velice líbilo a vždycky tam byla úžasná atmosféra. Ty lidi tady ten jazz mají rádi.“

Laďa Kerndl v Bruntále také několikrát vystupoval na dobročinných akcích pro sdružení Klubíčko. Váží lidí, kteří v regionu žijí.

Laďa Kerndl, zpěvák: Lidi tady nemají moc pohodlný život tak, jak ve velkých městech. Je to drsný kraj, takže si vážím všech, kteří tady zůstali žít a kteří tady bojují s tou těžkou přírodou.

Už několik let se na bruntálském městském plese draží zubatá žába z Rallye Dakar. Ani letos tomu nebylo jinak.

Martin Kolomý, automobilový závodník: Podporujeme projekty, které jsou nápomocné lidem, kteří to potřebují a jsem rád, že prostě dokážeme být tady soběstační, abychom dokázali fungovat.

Je slušné připomenout, že se vždy draží žába z loňského ročníku. Ta letošní musí po absolvování rallye projít důkladnou restaurací.

Martin Kolomý, automobilový závodník: „Lidí si myslí, že to je z letošního roku. My to bereme vždycky rok pozpátku, protože nová žába, která jela, tak byla se mnou na boku, dokázali jsme s ní určité etapové výsledky a stará žába ona je taková malá chuděrka.“

Zubatou žábu dražil starosta města Petr Rys. Podařilo se jí nakonec vydražit za rekordních 85 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků