Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gymnazisté se seznámili s prací profi hasičů

  • Bruntál,

Jazykové gymnázium Pavla Tigrida z Ostravy Poruby uspořádalo pro své studenty Den s profesionálními hasiči. Studenti se tak seznámili s jejich prací a sami si vyzkoušeli, jaké to je být profesionálním hasičem.

Školní a výcvikové zařízení hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku se stalo dějištěm akce s názvem Den s profesionálními hasiči. Ten pro své studenty uspořádalo Jazykové gymnázium Pavla Tigrida.

“Studenti prošli zjednodušeným testem, který se používá při běžném přijímání hasičů. Budou absolvovat polygon a následně budou procházet školicím střediskem 112,” sdělil učitel Jazykového gymnázia Pavla Tigrida Aleš Mazurek.

Pro studenty byly také připraveny ukázky všeho, co s prací hasičů souvisí.

“Máme tady na stanici připravené statické ukázky naší zásahové techniky, dozví se něco o kouřových detektorech a teď prodíbá dynamická ukázka zásahu na nebezpečnou látku,” uvedl velitel stanice HZS MSK, Frýdek-Místek Jan Němeček.

“Je dobré, že hasiči, jak jsem slyšel, každý pátek 13. mají ukázky pro žáky základních i středních škol. Dneska tady je naše krajské Jazykové gymnázium Pavla Tigrida z Ostravy. Žáci se mohou seznámit s tím, jak vypadá povolání hasiče. Není to jenom o zásazích, je to taky o dispečinku a podobně,” řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny.

Cílem akce bylo studentům ukázat možnosti využití jazyků, případně budoucího zaměstnavatele a vést je k úvaze nad vlastním budoucím pracovním zařazením.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy