Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní škola AMOS v Bruntále slaví 25 let

  • Bruntál,

Bruntálská soukromá základní kola Amos si připomíná pětadvacet let od svého založení. Při této příležitosti uspořádala škola v Galerii v kapli výstavu o své minulosti i současnosti.

Základní škola AMOS v Bruntále slaví 25 let

Bruntálská soukromá základní kola Amos si připomíná pětadvacet let od svého založení. Při této příležitosti uspořádala škola v Galerii v kapli výstavu o své minulosti i současnosti.

Školu založila před lety skupina nadšenců, spíše tedy nadšenkyň. Jejich snahou bylo dát bruntálským dětem stejnou šanci, jakou měli děti ve větších městech.

Věra Lojkásková, zakladatelka školy: „ Uteklo to jako voda a nebylo to jednoduché, protože spousta lidí se divila. Jakou školu to chcete založit a s výukou angličtiny od kolika let? Od šesti let.“

Škola Amos má celkovou kapacitu šedesát dětí. Žáci jsou ve třídách po dvanácti, což je obrovská výhoda pro ty, kteří potřebují individuální péči.

Petr Novotný, ředitel školy: „Tuto nabídku jsme rozšířili o vzdělávací angličtiny od první třídy „Helen Doron“ a přidali jsme sportovní aktivity v rámci zdravého životního stylu. Hrají děti tenis a lyžují. Kvalitní výuka, o té ani nehovořím, protože ta je u nás samozřejmostí.“

Maminka: „ Já jsem spokojená hlavně individuálním přístupem a je tam málo dětí ve třídě, to nám vyhovuje.“

Za dobu své existence získala škola Amos pevné místo v řadě bruntálských základních škol. Není přitom jejich konkurencí, rozšiřuje pro děti nabídku vzdělávání.

Petr Rys (STAN) starosta Bruntálu: „Pětadvacet let, to je celá generace, která mohla chodit do základní Školy Amos. Je jasné, že Základní škola Amos v Bruntále je nedílnou součástí bruntálské vzdělávací soustavy.“

Základní škola Amos je umístěna v budově Základní školy na Cihelní ulici. Tu čeká v letošním a příštím roce velká rekonstrukce.

Vladimír Jedlička (ČSSD) místostarosta Bruntálu: „ Boudou se vyměňovat okna, bude se celá škola zateplovat a celá škola dostane nový kabát.“

Vybavení soukromé základní školy Amos, je přinejmenším na stejné úrovni jako na ostatních základních školách.

Nahlásit chybu


K tématu




LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Radim - zem. s.r.o. - pracoviště
Milotice nad Opavou
od 125 do 162 Kč/hod.

Detail