Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová parkoviště na Školní ulici

  • Bruntál,

Velkým problémem většiny měst jsou parkoviště a budování nových parkovacích míst. Naše města mají po stavební stránce většinou historický půdorys a nebyla připravena na takový nárůst osobní dopravy a počtu automobilů.

Bruntál je na tom podobně a město využívá všech dotačních možností a snaží se situaci řidičům ve městě postupně zlepšovat. Jen za poslední rok přibylo ve městě několik desítek nových parkovacích míst. Do závěrečné etapy vstoupilo budování parkovacích míst na Školní ulici.

Vladimír Jedlička ((ČSSD), místostarosta Bruntálu: „Co se týká parkoviště, jsme rádi, že ten prostor, který byl nevyužitý, jsme připravili projekt na parkovací místa protože v této oblasti je nedostatek parkovacích míst a myslím si, že to přispěje ke zkulturnění tohoto prostředí a ke zvýšení parkovacích míst pro občany. Vyřeší nám to nedostatek parkovacích míst v okolních ulicích, bude zbudováno několik desítek parkovacích míst.

Tato parkoviště vznikají v těsné blízkosti Základní školy Petrin. Tu současně čeká rekonstrukce vnitrobloku – atria školy.

Vladimír Jedlička ((ČSSD), místostarosta Bruntálu: „Další etapou bude přestavba atria Petina, to nás čeká od měsíce září.

Atrium bude z větší části vydlážděno tzv. rumplovanou zámkovou dlažbou, nebudou však chybět ani zelené plochy v podobě trávy a květináčových výsadeb. Základem koncepce nového atria je však hlediště s jevištěm.

Petrin získá venkovní zázemí pro nejrůznější aktivity všech organizací, které zde sídlí, tedy základní školy, „pobočky“ školky, Střediska volného času a Městské knihovny Bruntál.

Město na úpravu atria vyčlenilo ve svém rozpočtu na letošní rok zhruba 2,5 milionu korun.

Nahlásit chybu
Radim - zem. s.r.o. - pracoviště
Milotice nad Opavou
od 125 do 162 Kč/hod.

Detail

TnTgrup s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail