Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoce na bruntálském zámku voněly i chutnaly

  • Bruntál,

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Čas předvánoční je ale pro mnoho lidí časem shonu a stresu. Odpočinout si od nich mohli návštěvníci Vánočního jarmarku na bruntálském zámku.

Vánoce na bruntálském zámku jsou tradičním a oblíbeným počinem. Lidé zde mohou nasát tu pravou a nefalšovanou předvánoční atmosféru.

Ema Havelková, Muzeum Bruntál: „Ideální je vzít bandu přátel a přijít třeba na svařák nebo a nějakou pochoutku předvánoční, perníček a podobně.“

Aneta, návštěvníci: „Připravené máme všechno, je tady krásně.“

„No jako už určitě máme nachystané všechno. Ještě trochu úklidu a dárků by to chtělo.“

„Kromě kapra máme všechno. Cukroví se peklo, babičce se pomáhalo, stromeček ozdobený a jenom kapříka příští týden.“

„Krásné no, že je to tady plný. Jak jsme se byli podívat, jak jsou ty staré řemesla, tak to je krásné.“

„Zase vás chci pozvat na vystoupení Základní školy Jednička, kde budou vystupovat děti s flétnovým souborem Písnička.“

Kulturní vystoupení, výstava vánočních ozdob, netradiční prohlídky expozic, dílničky pro děti, vánoční jarmark, vánoční dobroty. Program na zámku byl bohatý a pestrý a na své si tak přišli všichni - děti i dospělí.

Jitka Koščáková, ředitelka Muzea Bruntál: „Máme tady připravené akce pro děti. Myslím, že se tady zabaví, najdou si zde na stáncích krásné ozdoby, hračky. Můžou samozřejmě i ochutnat nějaké cukroví vánoční. Dospělí zase punč a další dobroty, které vlastně k Vánocům patří.“

Na přípravě vánoc na zámlku se kromě zaměstnanců muzea podílejí i dobrovolníci a také školy. Ty si třeba v předstihu vyzdobily vánoční stromečky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy