Česko polská fotosoutěž Region očima mladých zná vítěze

Nejlepší fotografie z mezinárodní česko polské fotografické soutěže Region mladýma očima si mohou zájemci prohlédnout ve foyeru  bruntálského městského divadla. Letos se konal druhý ročník této soutěže.

Fotosoutěž Svět mladýma očima je určená pro děti a mládež ve věku od 12 do 18 let. Letošní účast byla o poznání větší než v loňském ročníku.

„Oproti minulému ročnímu nám zaslali letos 419 fotografií, čili je to nárůst skoro o jednu třetinu. Za to jsme rádi a myslím si, že tento ročník se vydařil oproti ročníku podstatně lépe a je to vidět i na těch fotografiích,“ přibližuje Josef Danyi, autor projektu a pořadatel soutěže.

Fotosoutěž byla, stejně jako loni, tematicky rozdělena do čtyř kategorií.

„Byla tady kategorie portrét, krajina a volné téma foceno mobile. Posledním tématem byla reportáž,“ dodává Josef Danyi.

„Bylo zasláno více fotografií do jednotlivých kategorií. Letos byla určitě větší konkurence napříč všemi kategoriemi. Pro žáky bylo určitě daleko složitější se v té soutěži prosadit, čímž vzrostla i kvalita fotografií.“ konstatuje spolupořadatel soutěže Vladimír Kaštyl.

Fotografie zaslané do soutěže hodnotila tříčlenná porota. Dva její členové byli z České republiky, jeden pak z Polska.

„Hodnotily se fotografie na základě různých témat, jako byla estetická kvalita, technická kvalita fotografie, jak žáci splnili zadání, jestli ji správně pojmenovali, jestli byla správná velikost,“ vysvětluje Vladimír Kaštyl.

„Řekl bych, že ta úroveň oproti loňskému roku je lepší, že tady jsou velmi zajímavé fotografie. Já si velice cením reportážních fotografií, které jsou tady,“ chválí úroveň Jidndřich Štreit, fotograf, patron soutěže.

Fotosoutěž vyhlásili organizátoři, Spolek bruntálských fotografů a Kulturní středisko Prudnik, loni na podzim. Hlavní podmínkou účasti byla vazba snímků na region Bruntál nebo Prudnik.
Festivalový koncert SHF: Laureáti Gramophone awards

Dnes 19:00 - 19:46
Bruntál, Evangelický kostel, Bruntál

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 23.09. 19:46
Bruntál, Vaše kancelář nebo pracoviště

Spolek Slezská republika
Bruntál
od 19 536 Kč do 21 000 Kč

Detail

AL INVEST Břidličná, a.s.
Bruntál
od 115 Kč do 120 Kč

Detail

AL INVEST Břidličná, a.s.
Bruntál
od 120 Kč do 125 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků