Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálská pečovatelská služba má nový sociální automobil

  • Bruntál,

Dalšího zlepšení služeb se dočkali bruntálští senioři. Pečovatelská služba Centra sociálních služeb Pohoda získala pro své potřeby nový automobil.

Pečovatelská služba centra Pohoda bude používat nový automobil v terénní pečovatelské službě poskytované seniorům u nich doma. Podařilo se jej získat díky sponzorům.

„Určitě nás k tomu vedlo dlouhodobá spolupráce mezi námi a domovem důchodců. Zásobujeme domov důchodců léky už mnoho let, takže to byla naprosto přirozená cesta se nějak podílet i na koupi nového vozu,“ dokládá jeden ze sponzorů, podnikatel Petr Byrtus.

„Projekt sociální automobil je úplně běžný v západních zemích. To znamená, pomáháme ústavům, zařízením, školám, které se starají o postižené děti, postižené osoby, seniory a potřebují nějaký vozový park,“ vysvětluje oblastní ředitel projektu Břetislav Božoň.

Nový automobil výrazně zvýší kvalitu poskytovaných terénních služeb. Neustále také přibývá lidí, kteří tuto službu potřebují.

„Jsme rádi, že se tato věc podařila díky našim podnikatelům ve městě a jeho blízkém okolí. Díky nim jsme získali finanční prostředky na celé vozidlo, protože z našeho rozpočtu bychom určitě si určitě nemohli toto vozidlo dovolit si koupit,“ chválí ředitelka Centra sociálních služeb Pohoda Jarmila Šíblová.

„Pečovatelská služba poskytovaná Centrem sociálních služeb pro seniory pohoda je určitě službou, která opakovaně potvrzuje svoji potřebnost pro občany města Bruntálu. Je to přirozeně dáno i tím, že populace v Bruntále, jako celkově v ČR, stárne,“ dodává Ivana Májková, vedoucí odboru sociálních věcí MěÚ Bruntál.

Nový automobil už bruntálským seniorům začal sloužit. Jeho provoz hradí Centrum Pohoda ze svého vlastního rozpočtu.
Rekonsta Bau, s.r.o. - pracoviště
Rýmařov
od 110 do 150 Kč/hod.

Detail

VSP STAV s.r.o. - pracoviště Brantice
Brantice
od 100 Kč/hod.

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - provozovna Bruntál
Bruntál
od 38 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků