Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálský Open Mic pokračuje v úspěšné tradici

  • Bruntál,

Muziku nejrůznějších žánrů od alternativy přes jazz, šanson až po klasický folk si mohli vychutnat návštěvníci v pořadí už dvacátého čtvrtého bruntálského Open Micu. Konal se v hospůdce Grand Pub.

Open Mic je určený pro lidi, kteří mají rádi kulturu, pro ty, kteří jsou nejen jejími pasívními konzumenty, ale také ji sami aktivně provozují a rozvíjejí.

„Open Mic je otevřená scéna pro nejenom začínající umělce, muzikanty, písničkáře, ale také máme zájem o vystupující, které píší třeba autorskou tvorbu a měli jsme i vystupující jako taneční divadlo. Ideální je, když nám každý, kdo bude chtít vystoupit, napíše dopředu buď e-mailem nebo na facebook,“ dodává organizátorka a autorka projektu Eliška Hlavenková.

Vystoupit je možné i přímo z publika. Všichni zájemci dostanou prostor na jednu nebo dvě písničky.

„Tady ta scéna vlastně způsobila to, že jsem se do Bruntálu přestěhoval, protože tady, když jsem poprvé hrál, tak jsem tady potkal učenku mojí ženy, co se týká šperků, a ta nás vlastně dala dohromady, takže pro mě je bruntálská scéna opravdu srdeční záležitost,“ chválí písničkář Martin „Miky“ Zábranský.

„No báječně, určitě přijedu zas do Bruntálu,“ slibuje písničkář Windy.

Open Mic není místní bruntálská záležitost. Tyto aktivity začaly v Praze, poté se přidalo Brno a další větší města a záhy také Bruntál.

„Jsem rád, že to došlo tady, protože je strašně moc důležité, aby se mladí začínající umělci, ale i ti dříve narození začínající umělci, měli kde představit. Jednoznačně výborná věc a jsem rád, že to město podporuje,“ dodává hlavní host večera, písničkář Monty.

Open Mic připravuje nezištně skupina nadšenců. Neobešli by se však bez podpory, protože nadšení přece jenom nestačí.

„Chtěla bych poděkovat městu Bruntál za finanční podporu, hospůdce Grand Pub za to, že tady můžeme vůbec akci pořádat,“ uzavírá Eliška Hlavenková.

Další, už dvacátý pátý Open Mic se bude konat v sobotu 23. března. Vystoupí na něm kromě jiných Eliška Sýkorová, písničkářka z Českého Brodu.

Nahlásit chybu
Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail