Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále probíhá velká rekonstrukce ZŠ Cihelní

  • Bruntál,

Zásadní rekonstrukcí a modernizací prochází v těchto dnech bruntálská Základní škola Cihelní. Na financování této náročné přestavby se výrazně podílí město, které je zřizovatelem školy.

Budova školy se zatepluje, opravují se fasády a střecha, vyměňují se zde dveře a všechna okna a celý objekt se modernizuje tak, aby odpovídal všem současným požadavkům.

„Provádí se tak zvaná rekuperace, to znamená výměna vzduchu ve třídách tak, aby oxid uhličitý se vyměňoval a děti měly vzduch čerstvý,“ upřesňuje ředitel školy Jiří Pozdíšek

Anketa, žáci školy: „Jsem rád, protože už tady kolikrát byla zima, anebo teplo moc.“

„Já jsem s touhle školou velmi spokojen, je to tady pěkné. Teď nám udělali i nové dveře, takže jsem velmi rád.“

„Jo, byla nám zima a jsme rádi, že máme nové okna“

Rekonstrukce školy probíhá za provozu, vlastně během běžné výtky. Žáci a učitelé se na čas musí smířit s určitými nepříjemnostmi a omezeními.

„Třídy se musí stěhovat, část pater se uzavírá vždycky, ale prozatím nedošlo nikdy nějakým velkým problémům. Je to prostě problém, který se organizačně dá zvládnout, ale je to náročné pro učitelky i pro děti,“ doplňuje ředitel školy.

Práce postupují podle schváleného harmonogramu. Žádné zásadní problémy se zatím nevyskytly.

„ To zateplení samotné by mělo být hotové v podstatě do konce školního roku, možná nějaké dodělávky budou o prázdninách, ale v každém případě 1. září nového školního roku budeme otevírat školu v novém kabátě,“ dodává Jiří Pozdíšek.

Náklady na rekonstrukci dosáhnou třiceti pěti milionů korun. Jsou hrazené z dotace Ministerstva životního prostředí a podílí se na nich také město jako zřizovatel.

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail