Reklama

Český syn nigerijského krále se vrátil do rodného Bruntálu

  • 21:32,
  • Bruntál ,

7 let v Africe. To je název autobiografické knihy, kterou v Bruntále představil sám její autor, syn a nástupce nigerijského krále Obonete Sunday Ubam. V Bruntále se narodil, prožil své mládí a rád se sem dodnes vrací.

Stáhnout video
Reklama

Obonete Sunday Ubam, kterému v Bruntále nikdo neřekne jinak než Obik, je synem české matky a nigerijského otce, krále místního kmene Annang. Po smrti otce byl nucen zanechat svých aktivit v České republice a odjet do Nigérie jako králův nástupce. Celý sedmiletý pobyt v Nigérii popisuje ve své knize.

„Nigérie snad není ani jiná země, to je jiná planeta ale já bych možná nepředbíhal, já bych byl raději, kdyby naši diváci nakoukli do té knížky a tam na to také sami přijdou,“ říká Obonete Ubam.

Obik má k rodnému městu stále hluboký vztah a to je také důvodem, proč prezentaci své knihy zakončil právě tady.

„Já jsem v Bruntále vlastně strávil celé své dětství a velkou část svého mládí až dokud jsem neodešel na vojnu, takže do nějakých 22 let. To znamená že Bruntálské a Bruntál tvoří velkou část mého života,“ doplňuje bruntálský rodák.

Kniha 7 let v Africe je psána krásnou autorovou češtinou a velmi výrazně a přímočaře popisuje drsný život v Nigérii a pro Evropana někdy těžko uvěřitelné životní peripetie autora.

„Otec byl policejní generál a byl to jeden z velmožů toho kmene, kteří měli královskou hodnost. Vznikla situace, ve které já jsem byl nějakým způsobem nucen poslechnou jakousi svoji povinnost, kterou jsem v té Nigérii měl, což po smrti mého otce bylo zastoupit jeho místo no a to je vlastně začátek toho našeho příběhu,“ dodává Obonete Ubam.

Autogramiáda, autorské čtení i beseda s návštěvníky vzbudily velký ohlas. Obonete Sunday Ubam se do Nigérie opět vrací. Známí, přátelé i autorova maminka se již dnes těší na jeho další návraty do rodného města a – jak Obik naznačil – možná i na jeho další knihu plnou prožitků.


ReklamaOd Alexandra k Čingischánovi / výstava

02.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Svatoslav Böhm / výstava plastik a kreseb

16.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Pozdně gotické plastiky / výstava

17.05. 9:00 - 01.09. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
Bruntál
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

RAME CZ s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč

Detail

ELKOPLAST PARTNERS, s.r.o.
Bruntál
od 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu