Schoolmania pobavila i rozpohybovala stovky dětí

  • 17:57,
  • Bruntál,

Jednou deseti základních škol v České republice, kterou navštívila show s názvem Schoolmania, se stala Bruntálská základní škola Cihelní. Projekt Schoolmania je sportovně motivační program, plný exhibic, vystoupení, soutěží a workshopů.

Celá akce byla jarní motivací dětí k pohybu. Největší zájem zaznamenaly exhibice free stylových koloběžek a biků.

„S těmito sporty my tady i pracujeme a dáváme jim prostor si vše vyzkoušet. Všichni co tady jsou jsou nějakým způsobem významní sportovci ve svých disciplínách,“ popisuje Jeny Valenta, organizátor a několikanásobný mistr světa ve free-style BMX.

Vedle exhibic se špičkovými výkony byly pro děti pořádány tak nejrůznější soutěže, které je motivovaly k pohybu.

„Soutěžit budeme slalomem, budeme soutěžit 2x, ta jedna soutěž bude pro co nejvívr dětí a ta druhá pro 8 vybraných, 4 holky 4 kluky o nejlepší ceny, které jsme si sem přivezli,“ dodává Valenta.

Anketa, účastníci Schoolmanie: „Jo super.“

„Mě se nejvíc líbí ty kola a ty koloběžky.“

„Je to tu dobrý, je to tu takové zábavné.“

„Jak tady jezdili na těch koloběžkách, to bylo zábavné.“

„Ano jezdím na koloběžce i na kole, ale nejvíc na koloběžce.“

Děti si užily také překážkovou dráhu a vyzkoušely si závodní koloběžky i biky. Schoolmanie v Bruntále nekončí. Po českých městech navštívila města na Moravě, vedle Bruntálu například Krnov a Opavu.

„Stěmi našimi standardními akcemi fungujeme dá se říct po celé Evropě, tady ta tour Autor Schoolmanie je mířená jenom pro děti základních škol,“ doplňuje Jeny Valenta.

Tour Schoolmania ukázala mimo jiné, jak je děti možné přivést k pohybu a sportovnímu soutěžení zábavnou formou, takže mnozí si ani neuvědomili, že vlastně sportují.

Jaroslav Šuba
Bruntál
od 16 500 Kč do 18 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků