Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Okresní chovatelská přehlídka trofejí za rok 2018

  • Bruntál,

Myslivci z okresu Bruntál měli svůj velký den. Ve Společenském domě v Bruntále se konala chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v bruntálském okrese v uplynulé lovecké sezoně.

Na chovatelské přehlídce byly vystaveny trofeje zvěře, která se zde vyskytuje a to zejména jelenů, srnců, ale také třeba divokých prasat, daňků, lišek a kamzíků.

„Příprava spočívá v tom, že musíme ohodnotit tady tyhle trofeje. Hodnotí se to podle věku a podle toho, jestli je ten kus ulovený chovný, nebo není chovný. Když není chovný, tak se vyčiní myslivci, když je chovný, tak je to v pořádku,“ uvádí předseda Kulturně propagační komise OMS Čestmír Pavlík.

Péče o zvěř a její chov patří k základním úkolům myslivců. Chovatelské přehlídky umožňují získat přehled o kvalitě zvěře.

„Myslivci nepěstují, pěstují zahrádkáři, ale myslivci zvěř chovají. Proto zde představujeme výsledky svého chovatelského úsilí a odtud je odvozen název chovatelská přehlídka,“ dodává předseda OMS Bruntál Jaroslav Mader.

Pro bruntálský okres je typický výskyt kamzíků. Ti sem byli vysazeni v roce 1913.

„Kvalita kamzíčí zvěře je špatná a je špatný poměr pohlaví a věková struktura. Proč je špatná? Protože došlo k vystřílení, značnému vystřílení kamzíčí zvěře. V současné době se to zlepšuje,“ konstatuje hodnotitel kamzičí zvěře Jiří Mlčoušek.

Na okresní chovatelské přehlídce myslivci nezapomněli ani na děti, na své případné nástupce. Připravili pro ně zajímavý doprovodný program.

„Práce s těmi dětmi se nám daří. Děti jsou organizovány v mysliveckých kroužcích, my pro ně provádíme odborné přednášky. Máme velmi šikovné vedoucí, kteří se této mládeži a tomuto budoucímu mysliveckému dorostu věnují,“ dodává Jaroslav Mader.

Bruntálský Okresní myslivecký spolek má 460 členů. Vedení spolku by tento počet rádo zvýšilo, protože myslivosti se aktivně věnuje i mnoho myslivců, kteří zatím organizovaní nejsou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy