Reklama

Svatoslav Böhm vystavuje na bruntálském zámku

  • 22. května 2019,
  • 11:36,
  • Bruntál,
  • Karel Soukop

Bruntálské muzeum pokračuje v představování děl regionálních výtvarníků. Nutno podotknout, že regionálních pouze místem působení, ne však významem, který region přesahuje. V těchto dnech mohou zájemci na bruntálském zámku zhlédnout výstavu výtvarníka Svatoslava Böhma.

Reklama

Krnovský výtvarník Svatoslav Böhm vystavoval v Bruntále už několikrát. Naposledy před pěti lety, kdy zde prezentoval své dřevěné reliéfy a ukázky knižního designu .

„Teď jsem připravil pro Bruntál a pro bruntálské okolí a možná ještě dál něco úplně jiného. Vrátil jsem, se tam, kde jsem vlastně před 50 lety začínal. Můj důchod mi stačí, že jsem se mohl pokorně vrátit tam, kde jsem vlastně začínal, to jest dělat si záznamy krajiny,“ přibližuje autor výstavy a výtvarník Svatoslav Böhm.

Krnovský výtvarník Svatoslav Böhm má k přírodě hluboký, vskutku niterný vztah. Vyjádřil jej slovy v podstatě básnickými.

„Příroda je vůbec ve své podstatě monumentální, je velkorysá, je i zlá, je i milá, je laskavá, je skoro neporazitelná, až na člověka, který možná trošku jí škodí, ale příroda si dokáže ve své podstatě vždycky pomoct,“ říká Svatoslav Böhm.

„Tu krajinu on si osahává celý život. Začínal někdy před padesáti lety tou velmi silnou industriální krajinou Ostravska a teď je to velmi poetická, velmi elegantní krajina naší domoviny, našeho Jesenicka. Co přát autorovi? Hodně, hodně takovýchto báječných výletů za krajinou,“ dodává kurátor výstavy a výtvarník Ladislav Steininger.

Svatoslav Böhm vystavuje ve velké výstavní síni bruntálského zámku své pastelovém a kresebné záznamy jesenické krajiny z poslední doby, Výstavu lze navštívit až do konce srpna.
Spolek Slezská republika
Bruntál
od 16 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Značky Morava, a.s.
Bruntál
od 23 000 Kč

Detail

Radek Lukeš, s.r.o.
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu