Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závod Aliante prověřil fyzičku i znalosti žáků bruntálských škol

  • Bruntál,

Prověřit tělesnou zdatnost dětí, jejich schopnosti a dovednosti. Takový je cíl branného závodu Aliante. V bruntálském městském parku jej už tradičně pořádala Základní škola Petrin.

Branný závod Aliante je kombinace vědomostní soutěže, běhu a silových disciplín. V dnešní době pak nemůže chybět práce s počítačem. Schopnosti a dovednosti závodníků proto prověří dokonale.

„Účastní se pět bruntálských základních škol a gymnázium a letos máme rekordních dvacet týmů ve dvou kategoriích. Konkrétně tady máme stanoviště se zdravovědou, střelbu ze vzduchovky, slaňování s lanem, máme tady transport raněného, hod granátem, topografii, jízdu na kole a také vyhledávání na internetu spojů,“ popisuje učitel a ředitel závodu Michal Dufek.

Účast na letošním ročníku závodu Aliante byla rekordní. Na start se ve dvou kategoriích postavilo dvacet družstev ze všech pěti bruntálských základních škol a z osmiletého gymnázia.

Anketa, účastníci závodu: „Pro mě bude nejtěžší střelba.“

„Nevím, asi to pracování s buzolou.“

„Nejvíc se bojím toho, že to nezvládnu a že na mě budou dlouho čekat.“

„Asi z toho pole a z té louky, jak přes ni poběžíme, protože mám nějaké problémy s alergií, tak uvidíme.“

„Já běhám, takže bude lehký ten kilometr, co poběžíme osmičky a devítky až tam ke Staráku.“

„Nejtěžší asi ty otázky byly, zdravověda i ty značky byly.“

„Nejtěžší asi bylo to IDOS, jako autobusové spojení a asi to střílení pro mě.“

„Střelba, střelba.“

Většina dětí a mládeže dnes sportu příliš neholduje. Město Bruntál proto podobné aktivity vítá a podporuje.

„Myslím si, že toto je velká šance, aby město podpořilo takovou akci, je to samozřejmě i zásluhou i učitelů, kteří se snaží i to, aby mládež sportovala. Vlastně tato akce trošičku jakoby popře to, co se mezi lidmi vykládá,“ hodnotí místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

V letošním ročníku branného závodu Aliante zvítězila v kategorii mladších žáků Základní škola Okružní, před Základními školami Cihelní a Jesenickou. V kategorii starších žáků bylo nejúspěšnější gymnázium následované týmy základních škol Petrin a Jesenická.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy