Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turnaj ve vybíjené na náměstí přilákal bruntálské školy

  • Bruntál,

V polovině června se v Bruntále na náměstí Míru už tradičně odehrává turnaj základních škol ve vybíjené. Jako každý rok jek pořádala Základní škola Petrin.

Letošního turnaje se zúčastnily smíšené z pěti bruntálských základních škol. Počasí bylo letos vysloveně letní a hráčům fandilo celé náměstí.

„Máme zde šest družstev, my jsme nasadili o jedno družstvo víc, protože jedna škola se omluvila z technických důvodů a hrajeme na dvě skupiny, každý s každým uvnitř skupiny a potom se hraje o vítězství, o druhé místo, o třetí čtvrté a samozřejmě i o to poslední,“ popisuje ředitel turnaje Radek Černý.

Vybíjená má jednoduchá pravidla. Je to hra a dynamická a plná napětí a zvratů až do posledního okamžiku.

Anketa, účastníci turnaje: „Baví mě úplně všechno. Teďka budeme hrát proti Amosce, doufám, že to dáme. Budeme hrát o třetí místo.“

„Baví mě na tom, že to je zábava. Je to zábava, hráli jsme s Petrinem a byla to dobrá hra.“

„Že to je hra i pro holky i pro kluky.“

„Je na tom těžké, že je tady horko a jako hrajeme to ve škole a tak. Už jsem byl i na jiných soutěžích ve vybíjené.“

„Jo na hřišti a tak dál.“

„Nenechat se vybít, no.“

Vybíjená je hra, kterou s nadšením hrávali už rodiče a prarodiče dnešních účastníků turnaje. V posledních letech prožívá jakousi renesanci a zájem o ni se mezi dětmi zvyšuje.

„Jde o to, aby si děti co nejvíc zahrály a užily si krásného počasí,“ uzavírá ředitel turnaje.

Vítězem letošního ročníku turnaje ve vybíjené se stal tým Základní školy Okružní následovaný týmem pořádající Základní školy Petrin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy