Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntál plánuje zřizování květinových louček ve městě

  • Bruntál,

Město Bruntál má zatím jedinou tak zvanou květinovou loučku a to na Fügnerově ulici. V dohledné době k ní přibudou další.

Květinovou loučku si obyvatelé i návštěvníci města rychle oblíbili. Stala se také inspirací pro další radnice.

„Tyto loučky mohou být takovým kompromisem mezi těmi, kteří c současné době sucha nechtějí sekat trávu a mezi těmi, kteří naopak z různých důvodů, zejména z důvodu alergií, chtějí trávníky co nejkratší,“ upřesňuje Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál.

Anketa, obyvatelé Bruntálu: „Mně se líbí ta polní loučka a mohlo by to být i jinde, jakože to je pěkný tady tohle. Mně se vůbec líbí toto, že top krásně upravili.“

„Když to kvetlo, tak to bylo pěkný a mohlo by jich být víc, to jo.“

„Jo je to hezké celkem, líbí se mi to.“

„Tak jo, je to pěkný. Určitě, kytiček nikdy není dost.“

Někteří lidé se ale obávají, že květinové loučky budou znamenat zvýšené množství pylu a tím i alergických reakcí. Toto nebezpečí se město snaží eliminovat.

„To znamená, že jsme zvolili místa, kde nebude docházet k riziku různých alergických reakcí a kde naopak tyto plochy budou v dohledu okolo chodících lidí, tzn., že budou plnit roli estetickou.“ vysvětluje Jiří Ondrášek.

Novou podobu získá zeleň na třech místech tak zvaných proluk. Rada města o nich už rozhodla.

„Celkem byla zvolena tří nová místa tzv. proluk. Bude se jednat o plochu zeleně pod prodejnou Stores, dále se bude jednat o místo v parku u Komenského ulice, u Mahenky a poslední prostor bude v městském parku,“ uzavírá mluvčí MěÚ Bruntál.

Příprava pozemků začne na podzim, osety pak budou příští tok na jaře. Náklady na založení jedné loučky vyjdou na 25 tisíc korun a město je zaplatí ze svého rozpočtu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy