Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálský jazzový festival oslavil svůj 10. ročník. Na zámecké zahradě zazněly všechny odstíny jazzového žánru

  • Bruntál,

K vrcholům kulturního léta v Bruntále patří každoročně jazzový festival Jazz fest. Letos se v bruntálské zámecké zahradě konal jeho 10. ročník.

Jazz fest se zpočátku konával na bruntálském náměstí Míru. Teď jej už potřetí hostily zámecké zahrady. Návštěvníci rozhodně měli co poslouchat. Program tvořil jakýsi průřez celou oblastí jazzové hudby.

„Můžeme slyšet velký swingový orchestr, můžeme slyšet blues, ale také úplnou jazzovou modernu. Pochopitelně velký prostor je dán domácím kapelám, Které už neodmyslitelně k jazzovému festivalu v Bruntále patří,“ přibližuje vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál Alena Pajkošová.

„Dramaturgie taky dobrá. Výběr kapel je opravdu jaksi ohromnej, protože co si budeme namlouvat. Já nemůžu zvednout telefon a zavolat to nejlepší, co zrovna v Evropě je, neb na to není jaksi dost dotací,“ potvrzuje moderátor festivalu, skladatel a herec Richard Pogoda.

I přes omezené prostředky se pořadatelům podařilo zajistit na Jazz festu vystoupení opravdových špiček jazzové muziky.

„Letošním myslím hostem je SYxtet ze Svitav, což je vokální soubor, který zpívá a capella, což není až tak úplně obvyklé a myslím si, že velkým překvapením bude trio Libora Šmoldase, který hraje moderní jazz, ale opravdu to bude muzikantská lahůdka,“ popisuje vedoucí Oddělení kultury.

„Domácí kapely lidi znají, Libor Šmoldas je světová špička a o tom bluesmanovi z Balkánu. Na toho jsem velice zvědav. Dnes vůbec nebude něco, co by bylo tak zvaný propadák,“ chválí Richard Pogoda.

10. ročník Jazz festu je za námi. Ať žije ročník 11.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy