Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálský jazzový festival oslavil svůj 10. ročník. Na zámecké zahradě zazněly všechny odstíny jazzového žánru

  • Bruntál,

K vrcholům kulturního léta v Bruntále patří každoročně jazzový festival Jazz fest. Letos se v bruntálské zámecké zahradě konal jeho 10. ročník.

Jazz fest se zpočátku konával na bruntálském náměstí Míru. Teď jej už potřetí hostily zámecké zahrady. Návštěvníci rozhodně měli co poslouchat. Program tvořil jakýsi průřez celou oblastí jazzové hudby.

„Můžeme slyšet velký swingový orchestr, můžeme slyšet blues, ale také úplnou jazzovou modernu. Pochopitelně velký prostor je dán domácím kapelám, Které už neodmyslitelně k jazzovému festivalu v Bruntále patří,“ přibližuje vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál Alena Pajkošová.

„Dramaturgie taky dobrá. Výběr kapel je opravdu jaksi ohromnej, protože co si budeme namlouvat. Já nemůžu zvednout telefon a zavolat to nejlepší, co zrovna v Evropě je, neb na to není jaksi dost dotací,“ potvrzuje moderátor festivalu, skladatel a herec Richard Pogoda.

I přes omezené prostředky se pořadatelům podařilo zajistit na Jazz festu vystoupení opravdových špiček jazzové muziky.

„Letošním myslím hostem je SYxtet ze Svitav, což je vokální soubor, který zpívá a capella, což není až tak úplně obvyklé a myslím si, že velkým překvapením bude trio Libora Šmoldase, který hraje moderní jazz, ale opravdu to bude muzikantská lahůdka,“ popisuje vedoucí Oddělení kultury.

„Domácí kapely lidi znají, Libor Šmoldas je světová špička a o tom bluesmanovi z Balkánu. Na toho jsem velice zvědav. Dnes vůbec nebude něco, co by bylo tak zvaný propadák,“ chválí Richard Pogoda.

10. ročník Jazz festu je za námi. Ať žije ročník 11.
SHF: Smetana / Janáček: Smyčcové kvartety

12.09. 18:00
Bruntál, Evangelický kostel, Bruntál

Město Bruntál
Bruntál
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

EEREE s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 8 050 do 8 050 Kč/měsíc

Detail

VIMZAB-kolektiv s.r.o. - pracoviště lesy okresu Bruntál
Bruntál
od 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků