Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálsko žije letními kulturními akcemi, zamířily na ně tisíce lidí

  • Bruntál,

Letní kulturní sezóna na Bruntálsku je v plném proudu. Kromě Bruntálského kulturního léta, které nabízí každý týden kulturní akce ve městě, se obyvatelé Bruntálu a širokého okolí mohou účastnit mnoha velkých akcí v celém regionu.

Snad největší akcí byl Gastrofestival v Karlově Studánce. Již potřetí se do lázeňské obce sjeli prodejci a výrobci eko a bio výrobků, letos z celé Moravy, ze Zlínska i z Beskyd.

„Návštěvníci mohou vidět, jak se reálně vyrábějí frgály, Jižní Morava tady zase přišla s ochutnávkou vín,“ doplňuje náměstek hejtmana MS kraje a zástupce pořadatele Jan Krkoška (ANO).

„Jsme rádi, že můžeme nejen lázeňským hostům ale i návštěvníkům z celé republiky ukázat, jak máme šikovné lidi u nás v kraji,“ dodává starostka Karlovy Studánky Radka Chudová (nez.)

Součástí festivalu bylo také vyhlášení nových letošních držitelů ocenění Regionální potravina i show „Jak šmakuje Moravskoslezsko“. Festival i vystoupení špičkových kapel Mňága a Žďorp a Mirai přilákal do Karlovy Studánky na 8 tisíc návštěvníků.

Další velkou akcí byl Razová Fest voda – vzduch. V Razovské zátoce Slezské Harty si dala dostaveníčko letadla, vrtulníky, vírníky a na hladině pak lodě, paddle boardy či dračí loď. I tento festival navštívily tisíce lidí.

„Pozvali jsme sem některý známý a přiletěla letadla i z Rakouska, Polska, Švýcarska. Chceme ukázat tady místním, že toto není zapomenutý kraj,“ říká autor a ředitel festivalu Jiří Vahalík.

„Věřím, že tato akce přispěje k tomu, aby tady toho kulturního a společenského života bylo mnohem více, než doposud,“ uzavírá starosta Razové Ivan Fehervári.

Letní akce na Bruntálsku ale nekončí. Hned následující víkendy můžete navštívit Borůvkové hody v Malé Morávce a následně festival Dračích lodí v Leskovci nad Moravicí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy