Reklama

Bruntálsko žije letními kulturními akcemi, zamířily na ně tisíce lidí

Letní kulturní sezóna na Bruntálsku je v plném proudu. Kromě Bruntálského kulturního léta, které nabízí každý týden kulturní akce ve městě, se obyvatelé Bruntálu a širokého okolí mohou účastnit mnoha velkých akcí v celém regionu.

Stáhnout video
Reklama

Snad největší akcí byl Gastrofestival v Karlově Studánce. Již potřetí se do lázeňské obce sjeli prodejci a výrobci eko a bio výrobků, letos z celé Moravy, ze Zlínska i z Beskyd.

„Návštěvníci mohou vidět, jak se reálně vyrábějí frgály, Jižní Morava tady zase přišla s ochutnávkou vín,“ doplňuje náměstek hejtmana MS kraje a zástupce pořadatele Jan Krkoška (ANO).

„Jsme rádi, že můžeme nejen lázeňským hostům ale i návštěvníkům z celé republiky ukázat, jak máme šikovné lidi u nás v kraji,“ dodává starostka Karlovy Studánky Radka Chudová (nez.)

Součástí festivalu bylo také vyhlášení nových letošních držitelů ocenění Regionální potravina i show „Jak šmakuje Moravskoslezsko“. Festival i vystoupení špičkových kapel Mňága a Žďorp a Mirai přilákal do Karlovy Studánky na 8 tisíc návštěvníků.

Další velkou akcí byl Razová Fest voda – vzduch. V Razovské zátoce Slezské Harty si dala dostaveníčko letadla, vrtulníky, vírníky a na hladině pak lodě, paddle boardy či dračí loď. I tento festival navštívily tisíce lidí.

„Pozvali jsme sem některý známý a přiletěla letadla i z Rakouska, Polska, Švýcarska. Chceme ukázat tady místním, že toto není zapomenutý kraj,“ říká autor a ředitel festivalu Jiří Vahalík.

„Věřím, že tato akce přispěje k tomu, aby tady toho kulturního a společenského života bylo mnohem více, než doposud,“ uzavírá starosta Razové Ivan Fehervári.

Letní akce na Bruntálsku ale nekončí. Hned následující víkendy můžete navštívit Borůvkové hody v Malé Morávce a následně festival Dračích lodí v Leskovci nad Moravicí.

ReklamaOd Alexandra k Čingischánovi / výstava

02.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Svatoslav Böhm / výstava plastik a kreseb

16.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Pozdně gotické plastiky / výstava

17.05. 9:00 - 01.09. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

WERA NOVA s.r.o.
Bruntál
od 19 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu