Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičské naděje Česka a Slovenska na jednom místě. Byli jsme u Slezského poháru

  • Bruntál,

Finále Slezského poháru v běhu na šedesát metrů překážek mladých hasičů hostil Bruntál. Slezský pohár se skládá celkem ze čtyř závodů.

Bruntálského finále se zúčastnilo na sto padesát závodníků z celé České republiky a také zástupci ze Slovenska. Závodníci jsou rozdělení do čtyř kategorií.

„Mladší dívky, mladší chlapci, starší chlapci a starší dívky. Je to 6 až 11 let a potom 11 až 15 let. Tady byla ještě exhibice přípravka, to je od 3 do 6 let,“ upřesňuje spoluorganizátor závodu Karel Skotnica.

„Mě to baví už od mala, dělám to 8 let. Od mala jsem chtěl být hasičem, takže mě to k tomu trochu vede,“ říká jeden ze závodníků. „Baví mě zejména ty rozdělovače, protože má rád rozdělovače. A zajímavého? Ty časy, jak kluci dávají vždycky. Předháníme se s klukama, kdo dá lepší čas.“

„Na této disciplíně se mi obzvlášť líbí to, že učí děti do budoucna mít techniku v rukách. Například děti, které postupují ze šedesátek na stovky, mají větší šanci tam uspět, protože znají techniku ze šedesátek,“ dodává další.

Závod na šedesát metrů překážek je pro diváky velmi atraktivní. Závodníky pak dokonale prověří – vyžaduje rychlost, obratnost a samozřejmě i zvládnutí techniky.

„Závod se skládá vlastně běh na 60 metrů překážek. Závodník startuje, překonává stopadesáticentimetrovou bariéru, následně bere hadice dva kusy, přeběhne kladinu, hadice spojí do sebe na rozdělovač, druhou koncovku na proudnici a probíhá,“ uvádí Karel Skotnica.

Zájemci o toto atraktivní sportovní odvětví ve věku od tří do osmnácti let se mohou od září účastnit vždy ve čtvrtek a v neděli tréninků ve sportovním areálu bruntálské Základní školy Jesenická. Vítězkou finále Slezského poháru se v kategorii mladších dívek se stala Natálie Barešová z Rychlova ve Zlínském kraji. V kategorii mladších chlapců pak byl nejlepší Tadeáš Voříšek z Letkova v Plzeňském kraji. V kategorii starších dívek obsadila nejvyšší příčku Michaela Petrušková ze slovenské Hutnické Spišské Nové Vsi a v kategorii starších chlapců zvítězil Martin Blahetka z Borové v Moravskoslezském kraji.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy