Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálské týmy se na závodech dračích lodí neztratily

  • Bruntál,

Největší akcí na přehradě Slezská Harta jsou každoročně závody dračích lodí. Zájem o letošní ročník byl vskutku mimořádný.

Počet posádek letos organizátoři omezili na šedesát. Jenom závodníků tedy bylo dvanáct set šedesát. Návštěvníků podle odhadů přišlo více než deset tisíc.

„Je to hraniční číslo pro nás, aby se to dalo zvládnout organizátorsky. Za pomoci policie, hasičů a tak dále a jiných dobrovolných složek to zvládáme úplně v pohodě,“ říká předseda Mikroregionu Slezská Harta Josef Havlík.

„Tahle úroveň je úplně geniální, skvělý tým, který se o to tady všechno postaral, skvělí lidé, lidé se baví, fakt dobře zařízené. Super akce, pochvala na jedničku,“ dodává místostarosta Bruntálu a člen týmu Piráti Martin Henč (ANO).

„Máme tým lávové proudy z Meziny. Já tedy jedu už třetím rokem moc se mi tu líbí. Letos si věříme alespoň na to páté místo. Mezina,“ představuje Zuzka tým Lávové proudy.

„Já jsem spokojená s výkonem samozřejmě. Jsou tady strašně silné týmy, jedeme potřetí a myslím si, že to bylo pěkný. Příště zas,“ chválí kapitánka týmu Divoké karty Saša.

„Jsme Crossfight a jdeme to tady vyhrát. Z Bruntálu, budeme první,“ slibuje kapitán týmu Crossfight Bruntál Míra.

„Necvičili jsme, je to naše první seznámení s dračími loděmi a jsme rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ říká kapitán vítězného týmu Zelení draci Jiří Sekanina.

„Jsme tady pátý ročník. Je to jako vždycky krásná akce, nejlepší z celé severní Moravy. Jsme Piráti, jsme z Bruntálu, jsme sehraná parta, jsme bezvadná parta, dneska jsme si to užili,“ uzavírá kapitánka Pirátů Ivana.

Závody dračích lodí jsou současně i velkou společenskou událostí. Připravený program tomu odpovídal.

„Program máme pestrý, máme tady kapely moderní i retro. Elvis Presley, Marcel Woodmann a další. Dá se tady vybrat, každá generace by si tady mohla vybrat něco pro sebe. Jsou tady zábavy pro děti,“ popisuje předseda Mikroregionu Slezská Harta Josef Havlík.

„Já si myslím, že atmosféra zde na Slezské Hartě je vynikající, protože tolik diváků co přišlo povzbuzovat ty týmy v tomto roce je opravdu pro nás velkou ctí,“ hodnotí Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje.

Pohár Moravskoslezského kraje vyhráli Zelení draci, pohár Mikroregionu Slezská Harta pak Vykotlaní duby. Všechny tři týmy z Bruntálu skončily v obou soutěžích v první desítce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy